DrogowyTransport

Rewolucja w logistyce chłodniczej? Firma wprowadza innowacyjne rozwiązanie 

Generator zasila agregat chłodniczy zarówno podczas jazdy, jak i postoju

Quick Service Logistics Polska (QSL Polska), przy współpracy z Petit Forestier, ANG Vehicle Technologies i AddVolt, wprowadza innowacyjne auto wyposażone w system elektrycznego zasilania agregatu chłodni. To nowatorskie rozwiązanie pozwala na redukcję emisji CO2 oraz zmniejszenie kosztów i hałasu, wyznaczając nowe standardy w polskiej logistyce chłodniczej.

Innowacyjny system zasilania chłodni

Elektryczny system zasilania agregatu chłodni, zainstalowany w pojazdach QSL Polska, jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku. System składa się z zaawansowanego zestawu baterii pokładowych AddVolt Powerpack Hybrid oraz generatora kinetycznego Add Gen, który zasila agregat chłodniczy podczas jazdy i postoju.

Podczas postoju, agregat jest zasilany energią z baterii. W trakcie jazdy, baterie są ładowane przez generator zamontowany na wale pojazdu, co zapewnia ciągłą i efektywną pracę systemu chłodniczego bez przerwy. Proces ten jest wspierany przez zaawansowane narzędzia telematyczne. Te monitorują kluczowe wskaźniki, takie jak temperatura, poziom baterii, zużycie energii i paliwa oraz emisję CO2. Dzięki temu, możliwe jest ciągłe optymalizowanie pracy systemu i zapewnienie najwyższej efektywności operacyjnej.

QSL Polska

Czytaj też: Stałe chłodzenie przez 6 godzin! Naczepy DACHSERa podbiją rynek?

Będzie bardziej eko

Wprowadzenie elektrycznego zasilania w pojazdach chłodniczych QSL Polska przynosi znaczące korzyści ekologiczne i ekonomiczne. Nowy system zasilania chłodni pozwala na redukcję emisji CO2 o około 20 ton rocznie i zmniejszenie kosztów operacyjnych o 50% oraz obniżenie zużycia paliwa o 600 litrów miesięcznie.

Jesteśmy dumni, że wprowadzamy tego typu innowację we flocie naszych samochodów-chłodni. Auto będzie monitorowane, a jego parametry analizowane i optymalizowane. Na podstawie wyników, po 6 miesiącach, zapadnie decyzja, w jakim zakresie rozwiązanie zostanie wprowadzone na pełną skalę, w pozostałych autach, którymi jeżdżą nasi kierowcy. Jest to krok w stronę elektromobilności na miarę współczesnych wyzwań, zarówno środowiskowych, jak i biznesowych – komentuje Rafał Strzałkowski, dyrektor operacyjny Quick Service Logistics Polska.

QSL Polska

Czytaj też: Ekologia może uratować globalną gospodarkę

QSL Polska planuje monitorować wyniki projektu przez pierwsze sześć miesięcy, po czym zostanie podjęta decyzja o wdrożeniu rozwiązania na większą skalę. Jest to krok w stronę nowoczesnej, ekologicznej logistyki, która jest odpowiedzią na współczesne wyzwania środowiskowe i biznesowe. Innowacyjny projekt elektrycznego zasilania chłodni jest ważnym krokiem w realizacji tej wizji.

Odpowiedzialna logistyka – QSL Polska na rzecz środowiska i potrzebujących

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button