LotniczyTransport

Ruszają bezpośrednie loty do Mongolii! Airbusem do kraju Czyngis-chana

To dopiero trzecie bezpośrednie połączenie z Europy do Mongolii

Praskie lotnisko uruchamia nowe, bezpośrednie loty do Mongolii. Mongolskie linie lotnicze Eznis Airways będą latać do Ułan Bator dwa razy w tygodniu, w każdą środę i sobotę. 

Loty Airbusem do Mongolii

Loty do Mongolii będą realizowane szerokokadłubowym Airbusem A330-200, który pomieści 256 pasażerów. Lotnisko w Pradze podkreśla, że to historyczne wydarzenie, bowiem jest to dopiero trzecie bezpośrednie połączenie z Europy do Mongolii (dwa pozostałe są realizowane z niemieckiego Frankfurtu i tureckiego Stambułu)

W Czechach mieszka około 12 tysięcy Mongołów, co czyni tę społeczność jedną z największych w Unii Europejskiej. Nowe połączenie będzie więc nie tylko ułatwieniem w przypadku rodzinnych wizyt, ale także impulsem do dalszego rozwoju współpracy handlowej między Czechami a Mongolią.

Mongolia to tradycyjny partner handlowy Czech. Czescy przedsiębiorcy są zaangażowani w wiele projektów w Mongolii, a nowe połączenie z pewnością wzmocni te relacje. Również czescy turyści będą mieli okazję odkrywać nieskażoną przyrodę Mongolii, bez konieczności ubiegania się o wizy – mówi Jiří Pos, dyrektor lotniska w Pradze.

Loty do Mongolii z Eznis Airways

Eznis Airways planują wykorzystać na nowej trasie swój jedyny szerokokadłubowy samolot, Airbus A330-200. Linia lotnicza, która jest raczej mało znana szerokiej publiczności, posiada również dwa Boeingi 737-700.

Czytaj też: Czesi odzyskali Smartwings! Żydzi zerwali negocjacje

Praga stanie się czwartym regularnie obsługiwanym kierunkiem dla Eznis Airways, obok południowokoreańskiego Busan, północnokoreańskiego Chŏngju i Hongkongu. Bilety na żadną z tych tras nie są jeszcze dostępne online, ale przewoźnik pracuje nad udostępnieniem rezerwacji.

Czesi cenią sobie dziką przyrodę Mongolii – góry Ałtaj, pustynię Gobi, podróże na motocyklach czy wędkowanie. Mongolscy pracownicy i studenci również chętnie przyjeżdżają do Czech w ramach rządowych programów – wskazuje czeski ambasador w Ułan Bator, Jan Vytopil.

Czytaj też: Mamy wyniki PKB za pierwszy kwartał! W Polsce średnio…

Wprowadzenie bezwizowego ruchu na krótkoterminowe pobyty (do 30 dni) w Mongolii stanowi dodatkowy atut dla turystów z Czech. To doskonała okazja, aby odkryć ten fascynujący kraj bez zbędnych formalności.

Tragiczna katastrofa kolejowa w Czechach! Jechali nim uchodźcy z Ukrainy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button