E-commerceMagazyny

Polski producent karm nowym najemcą MLP. Firma wybrała Poznań 

MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza

Polska firma John Dog Group, specjalizująca się w produktach dla zwierząt, podjęła strategiczny krok w kierunku dalszego rozwoju, wynajmując 4,1 tys. m² w nowoczesnym centrum logistycznym MLP Poznań West. Nowa przestrzeń magazynowa i biurowa umożliwi firmie efektywniejsze zarządzanie zamówieniami i poprawę obsługi klientów.

John Dog przeprowadzi się do MLP Poznań

John Dog Group to polska firma działająca na rynku e-commerce, oferująca karmę, przysmaki oraz akcesoria dla psów i kotów. Producent przeznaczy ponad 3,7 tys. m² wynajętej powierzchni na cele magazynowe, a ponad 340 m² na biurowe i socjalne. Przekazanie obiektu najemcy zaplanowane jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku. Dlaczego jednak John Dog Group wybrał akurat MLP Poznań West? Obiekt to nowoczesne centrum dystrybucyjne zlokalizowane po zachodniej stronie Poznania, przy drodze ekspresowej S11, zaledwie 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Dobra lokalizacja centrum logistycznego oraz wysoki standard oferowanych powierzchni to kluczowe czynniki przyciągające nowych najemców.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wynajęcia nowej powierzchni magazynowej w centrum logistycznym MLP Poznań West. Decyzja ta jest strategicznym krokiem w kierunku dalszego rozwoju naszej firmy. Nowa przestrzeń pozwoli nam na rozwijanie oferty, jeszcze lepszą obsługę naszych klientów oraz efektywniejsze zarządzanie rosnącym wolumenem zamówień. W dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce, gdzie wymagania dotyczące szybkości i jakości obsługi stale rosną, nowa przestrzeń magazynowa umożliwi nam sprostanie tym wyzwaniom oraz dalsze usprawnianie naszych procesów logistycznych – podkreśliła Renata Haraj, Prezes Zarządu John Dog Group.

MLP Group

Czytaj też: Krysiak pozostanie w MLP Poznań West na dłużej

Rozwój firmy

John Dog Group wynajmując nowoczesną przestrzeń w MLP Poznań West, realizuje strategiczny krok w kierunku dalszego rozwoju. Nowa powierzchnia magazynowa i biurowa pozwoli firmie na efektywniejsze zarządzanie zamówieniami, lepszą obsługę klientów oraz usprawnienie procesów logistycznych.

Wszystkie obiekty w MLP Poznań West są budowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i posiadają certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie Excellent. Na dachach budynków montowane są panele fotowoltaiczne, co znacząco obniża koszty energii. Na terenie parku dostępna jest infrastruktura dla rowerzystów, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz domki dla owadów. Z kolei w części biurowej zastosowane zostały duże przeszklenia, które zapewniają lepszy dostęp do światła dziennego i poprawiają warunki pracy.

Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z nowym najemcą. Z pewnością docenił doskonałą lokalizację centrum oraz wysoki standard oferowanych powierzchni. Wszystkie obiekty budujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i są one poddawane certyfikacji BREEAM. Zapewnia to najemcom duży komfort użytkowania przygotowywanych przez nas przestrzeni – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer w MLP Group.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Zgodnie ze strategią „build & hold”, MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza.

Magazyn MLP Poznań West zyskał nowego najemcę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button