IntralogistykaMagazynyPrzemysł 4.0

Niemal 200 robotów! Gigant całkowicie zautomatyzował centrum logistyczne

Implementacja nowego systemu skróciła czas przygotowywania zamówień aż sześciokrotnie

Producent samochodów Renault Group ogłosił uruchomienie nowoczesnego, w pełni zautomatyzowanego centrum logistycznego działu logistyki części i akcesoriów Villeroy. Obiekt został wyposażony w zaawansowane technologie od Exotec – francuskiego lidera w dziedzinie robotyki magazynowej. Jak przekazała firma, w pełni zautomatyzowane centrum logistyczne to pierwszy taki projekt na skalę światową w branży motoryzacyjnej.

Renault w pełni zautomatyzował centrum logistyczne

W ramach tej współpracy, zautomatyzowane centrum logistyczne Villeroy wykorzystuje roboty Skypod od Exotec, które znacząco poprawiają efektywność operacyjną i bezpieczeństwo pracowników. Roboty Skypod, zdolne do zbierania przedmiotów z wysokich półek, zmniejszyły ryzyko wypadków operatorów, co jest istotnym krokiem w kontekście bezpieczeństwa pracy. Dodatkowo implementacja nowego systemu skróciła czas przygotowywania zamówieńsześciokrotnie, jednocześnie redukując przestrzeń magazynową.

Współpraca z Exotec pozwala nam na wprowadzenie innowacji w naszym obiekcie Villeroy, czyniąc go liderem w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań logistycznych. Dzięki temu rozwiązaniu oraz zaangażowaniu naszych zespołów, możemy zwiększyć liczbę realizowanych zamówień o 25%, co w znaczący sposób podnosi poziom satysfakcji naszych klientów – powiedział Xavier Lhors, dyrektor ds. logistyki w Renault Group.

System logistyczny Exotec został zaprojektowany, aby elastycznie reagować na zmienne wymagania produkcyjne, poprzez dodawanie modułów magazynowych, robotów i modyfikację przenośników w czasie rzeczywistym. Autonomiczne roboty, wyposażone w zaawansowane funkcje nawigacyjne i manipulacyjne, sprawnie działają nawet w najbardziej złożonych środowiskach.

Nasza współpraca z Renault Group łączy doświadczenie lidera motoryzacyjnego z najnowocześniejszą technologią robotyki Exotec. Elastyczność i zwinność naszego systemu Skypod doskonale odpowiadają na skomplikowane potrzeby sektora motoryzacyjnego, podnosząc komfort i efektywność operacyjną – wskazał Thomas Genestar, dyrektor zarządzający Exotec na Europę Zachodnią.

Czytaj też: Geek+ już działa w trzech magazynach. Automatyzacja kluczem do sukcesu?

Wielozadaniowe roboty Exotec

Roboty Exotec są autonomiczne i wyposażone w zaawansowane funkcje nawigacyjne i manipulacyjne. Ich kompaktowy design i zwinność pozwalają na szybkie i efektywne poruszanie się w złożonych środowiskach logistycznych, nawet w obecności innych urządzeń i pracowników.

Roboty odgrywają teraz kluczową rolę, od zarządzania magazynowaniem po dostarczanie pojemników operatorom przygotowującym zamówienia. Palety przeznaczone do magazynowania są automatycznie wprowadzane do pojemników o pojemności 60 litrów. Te pojemniki są następnie transportowane przez robota, który umieszcza je na regałach magazynowych.

Po otrzymaniu zamówienia od klienta, zadanie jest przygotowania jest przypisywane do stacji pakowania. Operacja ta jest powtarzana dla każdego artykułu w zamówieniu. Po przygotowaniu artykułów, paczki są transportowane do strefy wysyłki, gdzie są zamykane i przewożone do ramp załadunkowych, aby załadować je na ciężarówki.

Czytaj też: Wojna handlowa. Chiny uderzą jednocześnie w USA, UE, Japonię i Tajwan

Niemal 200 robotów!

Zautomatyzowane centrum logistyczne Villeroy posiada obecnie 191 robotów, które realizują różnorodne zadania, w tym zbieranie, inwentaryzację i odkładanie towarów, oferując skalowalne rozwiązanie do zarządzania przepływami produktów. Zautomatyzowany system obejmuje trzy główne etapy: wprowadzanie, zbieranie i wysyłkę.

Wprowadzenie automatyzacji przyczyniło się do poprawy warunków pracy i bezpieczeństwa operatorów, jednocześnie skracając czas dostaw i zmniejszając zużycie energii o 30%. W szczytowych momentach, w pełni zautomatyzowane centrum logistyczne jest w stanie przygotować niemal 4000 linii zamówień na godzinę, przetwarzając do 40 000 linii zamówień dziennie.

Centrum logistyczne Renault Villeroy wspiera zarówno nowe, jak i starsze modele pojazdów, oferując kompleksowe usługi w zakresie konserwacji i napraw, co dodatkowo wzmacnia pozycję Renault w branży motoryzacyjnej.

Jest ich aż pół tysiąca! GXO wprowadza swoje roboty we francuskim obiekcie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button