Magazyny

Zeus wybrał Panattoni. Wprowadzi się do obiektu w Stolicy

Dzięki wynajęciu przez Polpack Zeus, obiekt City Logistics Warsaw VII jest już w pełni skomercjalizowany

Polpack Zeus, część irlandzkiej Grupy Zeus, zdecydował się na wynajem powierzchni w City Logistics Warsaw VII. Firma wybrała obiekt Panattoni z powodu strategicznego położenia blisko centrum Warszawy oraz łatwego dostępu do głównych tras komunikacyjnych. W rezultacie, City Logistics Warsaw VII jest już całkowicie wynajęty.

Zeus wybiera City Logistics Warsaw VII

Firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji zaawansowanych rozwiązań opakowaniowych wynajęła w centrum logistycznym Panattoni 5200 m² powierzchni. W nowym obiekcie Polpack Zeus skonsoliduje różne działy. Firma będzie prowadzić centralny magazyn, produkcję owijarek do palet, serwis oraz nowoczesne biuro (500 m² na dwóch poziomach) i showroom.

To strategiczna lokalizacja, która gwarantuje wyższą efektywność operacyjną i wspiera nasze ambitne plany rozwoju jako wiodącego dostawcy i producenta maszyn oraz materiałów opakowaniowych dla branż food, industrial czy rolniczej. Nowy obiekt pozwoli nam nie tylko optymalizować logistykę, ale również zwiększyć produkcję maszyn pakujących. Do tego znajduje się niedaleko dotychczasowej siedziby firmy, przez co czas dojazdu pracowników nie zmieni się znacząco – wyjaśnia Kamil Woliński, Country Manager, Polpack Zeus.

Polpack Zeus City Logistics Warsaw VII Panattoni magazyn Warszawa 2
Panattoni

Czytaj też: Ależ gigant! Panattoni buduje największy park City Logistics

Start działalności Polpack Zeus w City Logistics Warsaw VII planowany jest na styczeń przyszłego roku, a obiekt stanie się głównym hubem logistycznym Grupy Zeus w Europie Środkowej.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyciągnąć tak znaczącego najemcę jak Polpack Zeus, który w pełni docenia potencjał i standardy naszego nowego obiektu miejskiego. City Logistics Warsaw VII to nowoczesna przestrzeń logistyczna, która odpowiada na rosnące wymagania rynku dzięki świetnej lokalizacji oraz zastosowanym rozwiązaniom, w tym również ekologicznym – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Innowacje i ekologia

Panattoni zastosowało w obiekcie szereg nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, takich jak posadzki pod wózki indukcyjne oraz panele fotowoltaiczne, które zwiększają efektywność energetyczną budynku. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom termoizolacyjnym i energooszczędnym, zużycie wody zmniejszono o 65% w stosunku do średniego modelu. Inwestycja przeszła certyfikację BREEAM na poziomie Excellent.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Dzięki wynajęciu przez Polpack Zeus, obiekt City Logistics Warsaw VII przy ulicy Bukowieckiej w Warszawie jest już w pełni skomercjalizowany. Panattoni dostarczyło w Warszawie już ponad 142 000 m² powierzchni w segmentach parków miejskich, a kolejne 88 000 m² jest w budowie. W całej Polsce portfolio miejskich inwestycji Panattoni zbliża się do 600 000 m². Obiekty te cieszą się dużą popularnością wśród najemców dzięki lokalizacji blisko centrum miast, elastyczności dostosowania do potrzeb najemców oraz rozwiązaniom ekologicznym i technologicznym.

Panattoni rozpoczyna budowę City Logistics Łodź VI

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button