PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Niecodzienny transport przewoźnika. Duże kociaki już w afrykańskim rezerwacie

Transport lwów to nie lada wyzwanie logistyczne

Qatar Airways Cargo ponownie pokazało swoje zaangażowanie w ochronę dzikiej przyrody, organizując dla Animal Defenders International (ADI) bezpłatny transport sześciu młodych lwów z Kuwejtu do rezerwatu ADI Wildlife Sanctuary w Johannesburgu. Samce Muheeb, Saham, Shujaa, Saif oraz samice Dhubiya i Aziza mogą teraz cieszyć się wolnością w nowym domu w Południowej Afryce.

Bezpłatny transport lwów do ich nowego domu

Przedstawiciele rządu Kuwejtu zwrócili się do Animal Defenders International o pomoc w zapewnieniu lepszego życia dla lwów. ADI bez chwili zawahania zaoferowało im schronienie w swoim rezerwacie o powierzchni 455 akrów. Qatar Airways Cargo zapewniło bezpłatny transport lwów w ramach swojej eko-inicjatywy WeQare Rewild the Planet.

Jesteśmy dumni, że możemy ponownie wspierać ADI, tym razem przywracając te sześć pięknych lwów do ich naturalnego środowiska w Afryce – powiedział Mark Drusch, główny oficer ds. ładunków w Qatar Airways Cargo.

Transport lwów to nie lada wyzwanie logistyczne. Załadunek i rozładunek tak dużych zwierząt, zapewnienie odpowiednich klatek i ich dobrostanu to tylko niektóre z aspektów, o które zadbał zespół Qatar Airways Cargo. Jan Creamer, prezes Animal Defenders International, wyraziła wdzięczność za pomoc:

Lwy z grupy Kuwait 6 mają przed sobą całe życie i będą miały mnóstwo przestrzeni w rezerwacie ADI Wildlife Sanctuary. Jesteśmy wdzięczni Qatar Airways Cargo i ich programowi WeQare za pokrycie kosztów transportu do Afryki.

Czytaj też: Dramatyczne turbulencje podczas lotu Singapore Airlines. Co się stało?

Qatar Airways Cargo kontynuuje swoje działania na rzecz ochrony zwierząt. Niedawno przewoźnik otworzył nowoczesne Centrum Zwierząt i ponownie uruchomił swój produkt Live, wyznaczając nowe standardy w transporcie żywych zwierząt. W ubiegłym roku Qatar Airways Cargo przetransportował ponad 550 000 zwierząt.

Handel dzikimi zwierzętami

Nielegalny handel dzikimi zwierzętami to złożony i globalny problem, który zagraża różnorodności biologicznej oraz ekosystemom na całym świecie. Afryka jest domem dla wielu unikalnych gatunków dzikich zwierząt, które są cenione na czarnym rynku. Z powodu rozległych i często słabo chronionych terenów, kontynent ten stał się głównym źródłem zarobku dla handlarzy zwierzętami. Rządy afrykańskie, zmagając się z ograniczonymi zasobami i korupcją, często nie są w stanie skutecznie powstrzymać tego procederu.

Przemytnicy stosują różnorodne metody, aby zorganizować nielegalny transport lwów z Afryki. Handlarze stosują fałszywe dokumenty, ukrywają zwierzęta w ładunkach towarowych oraz przekupują urzędników na granicach. Często zwierzęta są transportowane w tragicznych warunkach, co prowadzi do ich śmierci.

Handel lwami obejmuje zarówno żywe zwierzęta, jak i ich części, takie jak skóry, kości, pazury czy kły. Popyt na te produkty pochodzi głównie z Azji, gdzie są one wykorzystywane w tradycyjnej medycynie, jako trofea czy luksusowe przedmioty.

Czytaj też: Deficyt budżetowy naszego regionu wzrośnie. Nadszedł okres większego zadłużenia

Nielegalny handel ma katastrofalne skutki dla populacji lwów. Zmniejsza liczebność tych zwierząt w dzikich populacjach, co prowadzi do problemów z reprodukcją i genetyczną różnorodnością. Ponadto zabijanie lwów wpływa na strukturę społeczną ich grup, co może mieć dalekosiężne konsekwencje ekologiczne.

Ochrona dzikich zwierząt jest kluczowa dla utrzymania równowagi ekosystemów oraz zachowania różnorodności biologicznej. Zwierzęta, takie jak lwy, odgrywają istotną rolę w swoich ekosystemach jako drapieżniki szczytowe, kontrolując populacje innych gatunków i utrzymując zdrowie środowiska naturalnego.

Airbus z gigantycznym zamówieniem od Arabów! Wyrobi się z dostawami?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button