E-commerceIntralogistyka

Geek+ już działa w trzech magazynach. Automatyzacja kluczem do sukcesu?

To największa inicjatywa automatyzacji podjęta przez Körber

S&S Activewear, amerykański dystrybutor odzieży, ogłosił rozszerzenie strategicznego partnerstwa z firmą Körber Supply Chain, a także wdrożenie innowacyjnych rozwiązań robotycznych Geek+ w trzech swoich magazynach na terenie obu Ameryk. Firma chce ten sposób zwiększyć wydajność pracy, poprawić jakość zamówień oraz zoptymalizować procesy dostaw, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku e-commerce.

Rozwiązania robotyczne Geek+ w magazynach

Pierwszym krokiem było wdrożenie 340 robotów Geek+ w magazynach S&S o powierzchni niemal 70 tysięcy metrów kwadratowych w Lockport, w Illinois. To największa inicjatywa automatyzacji podjęta przez Körber.

Rozwiązania magazynowe są kluczowym obszarem dla Körber i cieszymy się na rozszerzenie naszego partnerstwa z S&S – powiedział Sean Elliott, CTO i tymczasowy CEO Software w Körber Business Area Supply Chain.

Czytaj też: Jest ich aż pół tysiąca! GXO wprowadza swoje roboty we francuskim obiekcie

Kluczowym elementem tego rozwiązania są roboty Geek+ PopPick, których celem jest usprawnienie operacji w magazynach. Roboty te transportują towary w pojemnikach do stacji odbiorczych, wykorzystując autonomiczną mobilność i inteligentne rozmieszczenie zapasów, co zapewnia płynny przepływ towarów w magazynie. Od momentu rozpoczęcia współpracy, S&S Activewear odnotowało znaczny wzrost efektywności i jakości operacji magazynowych.

Nasze rozwiązania robotyczne są zaprojektowane tak, aby skalować się zgodnie z tempem rozwoju i wielkością biznesu, optymalizując operacje magazynowe – wskazał Elliott.

Usprawnienie operacji magazynowych

System wdrożony przez Geek+ w trzech magazynach jest zdolny do obsłużenia ponad 4500 linii na godzinę za pomocą 24 stacji odbiorczych. Dzięki temu znacząco zwiększono szybkość i efektywność realizacji zamówień oraz zapewnienia jakości. 

Nasze długoletnie partnerstwo z Körber było kluczowe w przybliżeniu naszych rewolucyjnych rozwiązań szerszej publiczności. Wdrożenie systemu w S&S pokazuje, jak duży wpływ mają nasze mobilne roboty na pomoc detalistom w radzeniu sobie z ogromną ilością zamówień e-commerce – powiedział Randy Randolph, dyrektor ds. sprzedaży partnerów kanałowych w Geek+.

Czytaj też: Sektor informatyczny w Polsce rozwija się w niesamowitym tempie, a nie powinien!

Dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom Geek+, S&S Activewear nie tylko poprawiło efektywność i jakość swoich operacji magazynowych, ale także zwiększyło swoją zdolność do realizacji zamówień na dużą skalę. Autonomiczne roboty zapewniają szybki i płynny przepływ towarów, co jest kluczowe na dynamicznie zmieniającym się rynku e-commerce.

Roboty obsłużą samoloty na lotnisku? Ważny projekt w Monachium

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button