E-commerce

TikTok Shop odpuszcza w Europie. Chińczycy zmienili priorytety

Ekspansja TikTok Shop została wstrzymana nie tylko w Europie, ale również w Meksyku i Brazylii

TikTok Shop wstrzymał swoje ambitne plany rozwoju e-commerce w Europie, aby skupić się na rynku amerykańskim. Jest to dość ironiczne, bo administracja USA rozważa zablokowanie TikToka.

TikTok Shop nie rozwinie się w Europie

ByteDance, macierzysta firma TikToka, postanowiła opóźnić wprowadzenie swojej platformy zakupowej w takich krajach jak Hiszpania, Niemcy, Włochy, Francja i Irlandia. Plany miały zostać zrealizowane już w lipcu, ale obecnie są wstrzymane, co zaskoczyło wielu europejskich sprzedawców.

Ekspansja TikTok Shop została wstrzymana nie tylko w Europie, ale również w Meksyku i Brazylii. Nie wiadomo, kiedy lub czy w ogóle ByteDance będzie chciało powrócić do wstrzymanych planów. Decyzja ta wynika z chęci umocnienia pozycji na rynku amerykańskim, który jest niezwykle dochodowy i kluczowy dla przyszłego rozwoju firmy.

Rzecznik TikToka odmówił komentarza na temat wstrzymanych planów ekspansji TikTok Shop w Europie, ale podkreślił, że firma kieruje się popytem i cieszy się z pozytywnego wpływu, jaki TikTok Shop wywiera na rynek.

TikTok Shop odpuszcza w Europie. Chińczycy zmienili priorytety
eMarketer

Czytaj też: Zakaz TikToka uderzy w sprzedawców? Firmy muszą zareagować 

Dochodowy, ale ryzykowny rynek

TikTok, z 170 milionami miesięcznych użytkowników w USA, koncentruje się na tym rynku, aby przeciwdziałać potencjalnemu zakazowi, który zniechęcił niektórych sprzedawców do korzystania z nowej platformy zakupowej. Kierownictwo ByteDance postrzega rynek amerykański jako priorytetowy, co ma pomóc w udowodnieniu swojej wartości dla lokalnych sprzedawców i konsumentów.

TikTok wyznaczył sobie cel zwiększenia wolumenu sprzedaży w USA dziesięciokrotnie do 17,5 miliarda dolarów w tym roku. Kierownictwo firmy zdaje sobie sprawę, że pełna ekspansja na rynek europejski mogłaby przyciągnąć uwagę unijnych urzędników, jak ma to miejsce w USA, gdzie administracja Bidena rozważa zablokowanie TikToka.

Czytaj też: Joe Biden podpisał ustawę uderzającą w TikToka. Platformie grozi ban w USA

Wstrzymanie planów ekspansji TikTok Shop w Europie i Ameryce Łacińskiej pokazuje, że ByteDance chce skupić swoje zasoby i uwagę na rynku amerykańskim, który obecnie jest najbardziej dochodowy i jednocześnie najbardziej ryzykowny. Pomimo tego, że wielu europejskich sprzedawców może być rozczarowanych tą decyzją, TikTok nie wyklucza powrotu do swoich planów w przyszłości.

Nałożą cło na chińskie paczki? Zaskakująca deklaracja ministra

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button