Info z rynku
Gorące newsy

Sprzedaż DB Schenker to tylko kwestia czasu. Na placu boju zostało czterech finalistów 

Ostateczna umowa zostanie podpisana jeszcze w tym roku

Sprzedaż DB Schenker już od miesięcy rozbudza ciekawość w branży logistycznej. Nic dziwnego, w końcu przejęcie tak dużej firmy na pewno namiesza na rynku. Z nadesłanych od kilkudziesięciu podmiotów ofert, niemiecki gigant Deutsche Bahn (DB) wyłonił czterech finalistów.

Sprzedaż DB Schenker jeszcze w tym roku

Do ostatniego etapu zakwalifikowali się duńscy giganci żeglugowi Maersk i DSV, saudyjski narodowy przewoźnik morski Bahri oraz konsorcjum funduszy inwestycyjnych CVC Capital Partners, Carlyle Group i Abu Dhabi Investment Authority. Gigant żeglugowy MSC, wcześniej typowany na jednego z czarnych koni w wyścigu, nie bierze już udziału w procesie sprzedaży.

Czytaj też: Sprzedaż DB Schenker coraz bliżej? Konsorcjum złożyło gigantyczną ofertę

DB oczekuje na finalne oferty czterech liderów do lipca. Wcześniej niemiecka firma otrzymała wstępne oferty od różnych zainteresowanych stron, a teraz czterej wybrani finaliści będą mieli szansę na złożenie bardziej szczegółowych propozycji. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, ostateczna umowa zostanie podpisana jeszcze w tym roku, a sprzedaż DB Schenker zostanie sfinalizowana w przyszłym roku.

Trzeba spłacić długi

Decyzja o sprzedaży DB Schenker jest podyktowana koniecznością spłaty zaległych długów Deutsche Bahn, które Reuters oszacował na 34 miliardy euro. Według analityków wartość sprzedaży ramienia logistycznego DB to około 15 miliardów euro, co pozwoli na pokrycie prawie połowy finansowych zobowiązań firmy.

DB Schenker jest aktywny we wszystkich istotnych obszarach rynkowych – transport lądowy, lotniczy i morski – oraz oferuje rozwiązania logistyczne o charakterze ogólnym i specjalistycznym. Zatrudniając około 76 600 pracowników w ponad 1850 lokalizacjach i 130 krajach, jest jednym z największych dostawców usług logistycznych na świecie.

Czytaj też: Niemcy będą rozwijać się najwolniej na świecie. To duża szansa dla Polski

Proces sprzedaży został oficjalnie ogłoszony przez DB w grudniu ubiegłego roku. Do stycznia ponad 20 zainteresowanych stron zgłosiło chęć zakupu niemieckiego giganta logistycznego. Teraz na placu boju pozostało czterech gigantów, ale zwycięzca może być tylko jeden. Czy to będzie Maersk, DSV, Bahri, czy może konsorcjum funduszy inwestycyjnych? Decyzja zapadnie wkrótce, a sprzedaż DB Schenker może przynieść istotne zmiany na rynku logistycznym.

DB Schenker notuje ogromne zyski! Sprzedają kurę znoszącą złote jaja?​

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button