Magazyny

Panattoni z kolejnym najemcą. Pierwsza hala Park Warsaw South jak świeże bułeczki

Transakcja oznacza pełną komercjalizację pierwszej hali w nadarzyńskim parku

Deweloper Panattoni pozyskał nowego najemcę w swoim parku logistycznym Park Warsaw South IV. To firma Prajo, właściciel popularnych marek KINGHoff, Klausberg i Kassel, która wynajęła 8 850 m² powierzchni pod nowy magazyn. Tym samym w pełni wynajęta jest już pierwsza hala obiektu. 

Pierwsza hala wynajęta

Wynajęta przez Prajo przestrzeń w Panattoni Park Warsaw South IV umożliwi firmie dalszy rozwój działalności magazynowej oraz sprzedaż hurtową i detaliczną przez stronę internetową. Nowy magazyn firmy rozpocznie działalność już we wrześniu tego roku.

Dzięki doskonale skomunikowanej lokalizacji w podwarszawskim Nadarzynie, firma będzie mogła efektywniej zarządzać logistyką i dystrybucją. To z kolei przyczyni się do poprawy szybkości realizacji zamówień i zwiększenia satysfakcji klientów.

Współpraca z Panattoni to krok naprzód w realizacji założeń strategicznych Prajo, mających na celu nieustanne doskonalenie oferty i usług oferowanych klientom. Nasza obecność w Panattoni Park Warsaw South IV otwiera nowy rozdział w historii firmy, umacniając naszą pozycję na polskim rynku. Wybór Panattoni Park Warsaw South IV to wynik długotrwałych poszukiwań miejsca, które sprosta naszym oczekiwaniom zarówno pod względem technicznym, jak i lokalizacyjnym. Jest to inwestycja, która pozwoli nam na optymalizację procesów logistycznych i jeszcze lepsze dostosowanie oferty do potrzeb naszych klientów – komentuje Prakash Rekhani, szef i właściciel Prajo.

Transakcja oznacza pełną komercjalizację pierwszej hali w nadarzyńskim parku i start kolejnego etapu – Panattoni rusza w pełni spekulacyjnie z budową drugiej hali. Otwiera to najemcom ogromne możliwości działania na warszawskim rynku.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy przywitać w naszych progach tak cenioną markę jak Prajo. Decyzja o wyborze Panattoni Park Warsaw South IV potwierdza atrakcyjność i wysoki standard naszych powierzchni magazynowych. Cieszymy się, że możemy wspierać wiodące firmy w ich dalszym rozwoju – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Czytaj też: Dopiero go budują, a już jest rozchwytywany. Park Panattoni pod Warszawą ma nowego najemcę

Idealna lokalizacja

Panattoni Park Warsaw South IV, zlokalizowany w Nadarzynie, zaledwie 20 km od centrum Warszawy, docelowo zajmie blisko 100 000 m². Pierwszy z dwóch budynków, o powierzchni 50 000 m², jest już gotowy. Drugi, o podobnej wielkości, również zapewni wiele udogodnień i przejdzie certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Excellent, co przełoży się na niższe koszty operacyjne najemców. Dodatkowo, dach zostanie wzmocniony pod instalację fotowoltaiki, pojawią się stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz wiata na rowery. Na terenie całego parku nasadzonych zostanie 78 drzew oraz ponad 6,4 tys. krzewów.

Klient poszukiwał nowoczesnej A-klasowej powierzchni magazynowej z możliwością wysokiego składowania, w której mógłby skonsolidować prowadzone operacje biznesowe. Z przedstawionych ofert, centrum dystrybucyjne Panattoni Park Warsaw South IV najlepiej odpowiadało potrzebom firmy Prajo, zapewniając optymalną infrastrukturę, dogodną lokalizację oraz elastyczność w planowaniu przyszłego wzrostu działalności – dodaje Klaudia Markowska, Senior Advisor z firmy doradczej AXI IMMO pośredniczącej w transakcji.

Panattoni

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Portfolio magazynowe Panattoni w rejonie Warszawy dynamicznie rośnie. Deweloper dostarczył już blisko 2,1 mln m² nowoczesnej powierzchni przemysłowej, a w budowie znajduje się kolejne 100 000 m². Wzrost zapotrzebowania na wysokiej klasy powierzchnie magazynowe w Warszawie i okolicach odzwierciedla dynamiczny rozwój regionu oraz potwierdza jego kluczową rolę w logistyce krajowej.

Kolejna inwestycja Panattoni koło Łodzi. Tuż obok trasy do Chin!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button