LotniczyTransport

Chopin zyskał połączenie z Rijadem! LOT znów leci na Bliski Wschód 

Rijad to idealne miejsce zarówno dla miłośników historii, jak i nowoczesnych rozwiązań

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie, łączące Warszawę z Rijadem, stolicą Arabii Saudyjskiej. Pierwszy lot odbył się 4 czerwca, inaugurując kolejną trasę na Półwysep Arabski.

Nowe polskie połączenie z Rijadem

Rijad stał się drugim, po Dubaju, miastem na Półwyspie Arabskim obsługiwanym przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Nowe połączenie z Rijadem jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie podróżami do krajów Zatoki Perskiej, które oferują bogate dziedzictwo kulturowe, nowoczesne atrakcje i tradycyjną arabską gościnność. Polskie Linie Lotnicze LOT przekonują, że nowa trasa do Rijadu to nie tylko okazja do zwiedzania, ale również doskonała możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych.

Bezpośrednie rejsy PLL LOT z Warszawy do Rijadu będą odbywały się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i niedziele o godzinie 15:20 z Lotniska Chopina w Warszawie. Loty powrotne z Rijadu zaplanowano na poniedziałki, środy i piątki o godzinie 1:25 czasu lokalnego. Lot do Rijadu potrwa 5 godzin i 45 minut, a powrót 5 godzin i 30 minut.

Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, Michał Fijoł, podkreśla, że nowe połączenie otwiera drzwi do dynamicznej wymiany kulturalnej i handlowej między Polską a Arabią Saudyjską.

Jako narodowy przewoźnik chcemy być dla pasażerów w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pierwszym wyborem i partnerem w odkrywaniu nowych propozycji podróżniczych. Dlatego tym bardziej cieszymy się z otwarcia nowego połączenia do Rijadu. Bezpośrednia trasa łącząca Warszawę ze stolicą Arabii Saudyjskiej stwarza nowe możliwości, zarówno dla sektora turystycznego, jak i biznesowego. Rijad to tętniące życiem centrum kultury i handlu, a ułatwiając do niego dostęp, przyczyniamy się do dynamicznej wymiany, która przyniesie korzyści dla obu regionów – mówi Michał Fijoł.

PLL LOT

Czytaj też: Od września PLL LOT polecą do Dubaju!

Serce Arabii Saudyjskiej

Rijad, serce Arabii Saudyjskiej, to miasto, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Stolica oferuje szeroką gamę atrakcji, od zabytkowych miejsc, takich jak Muzeum Narodowe czy Twierdza Masmak, po futurystyczne wieżowce, luksusowe centra handlowe i światowej klasy restauracje. Rijad to idealne miejsce zarówno dla miłośników historii, jak i nowoczesnych rozwiązań.

Arabia Saudyjska to dwunasty co do wielkości kraj na świecie, posiadający około 2500 km linii brzegowej. Znajduje się tu siedem miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz 10 000 stanowisk archeologicznych. Dzięki programowi Wizja 2030, Arabia Saudyjska dynamicznie rozwija swój sektor turystyczny, a obywatele UE, Wielkiej Brytanii i USA mogą korzystać z programu wizowego dostępnego online.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Bilety na nowe połączenie z Rijadem są już dostępne na stronie internetowej lot.com, w LOT Contact Center oraz w biurach LOT Travel. Ceny biletów z bagażem rejestrowanym zaczynają się od 2600 zł w obie strony.

Polacy awarii MAXów się nie boją! LOT odebrał nowego Boeinga

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button