PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Amazon zapewni jeszcze lepsze dostawy dronami! Tak wygląda przyszłość logistyki?

Dotychczas dostawy wymagały stałego monitorowania maszyn przez zdalnego pilota

Amazon uzyskał od Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA) zgodę na dostawy dronami poza zasięgiem wzroku (BVLOS). Dotychczasowe operacje w USA były ograniczone do zasięgu wzroku, co wymagało stałego monitorowania maszyn przez zdalnego pilota.

Zezwolenie dla Amazon na dostawy dronami

Decyzja FAA umożliwi Amazonowi rozwój usług w teksańskim mieście College Station, gdzie firma oferuje dostawy dronami już od kilku lat. W najbliższym czasie gigant planuje zwiększyć wykorzystanie drona MK-27, który pozwala dostarczać paczki w bardziej zaludnionych obszarach.

Aby uzyskać to pozwolenie, Amazon opracował kompleksową strategię BVLOS, w tym technologię wykrywania i unikania przeszkód na pokładzie dronów. Firma spędziła lata na rozwijaniu, testowaniu i doskonaleniu tego systemu, aby zapewnić bezpieczne dostawy dronami.

Czytaj też: Amazon rozszerza dostawy dronami! Tyle, że nawet pozwolenia nie ma

Amazon przedstawił FAA szczegółowe informacje techniczne, w tym dane dotyczące systemów wykrywania i unikania przeszkód w powietrzu. Testy odbywały się w obecności inspektorów FAA, a drony musiały poradzić sobie z różnymi przeszkodami, takimi jak samoloty, helikoptery i balony na gorące powietrze.

FAA, po dokładnym przeglądzie informacji i obserwacji technologii w działaniu, udzieliła Amazon Prime Air zgody na dostawy dronami BVLOS. Dzięki temu, jeszcze w tym roku drony będą mogły być zintegrowane z siecią dostaw Amazon, startując z obiektów zlokalizowanych obok miejsc dostaw tego samego dnia.

Przyszłość transportu paczek?

Amazon uzyskał certyfikat przewoźnika lotniczego od FAA już w 2020 roku, co pozwoliło firmie na dostawy dronami w przypadku małych paczek. Celem firmy jest dostarczanie przesyłek klientom w czasie 30 minut lub krótszym, co gigant ma osiągnąć właśnie dzięki zaawansowanej technologii dronów.

Nowe zezwolenie FAA otwiera nowe możliwości przed Amazon. Firma będzie mogła skuteczniej dostarczać przesyłki w gęsto zaludnionych obszarach, co przyspieszy proces i zwiększy zasięg usług. Technologia wykrywania i unikania przeszkód, którą Amazon opracował, zapewni bezpieczne operacje, minimalizując ryzyko kolizji z innymi obiektami w przestrzeni powietrznej.

Czytaj też: USA zlecają pokaźny przelew dla kolejnego producenta czipów. Następny, proszę!

Gigant planuje zintegrować drony z istniejącą siecią dostaw, co pozwoli na szybsze i bardziej efektywne dostawy. Firma kontynuuje prace nad udoskonaleniem swoich technologii, aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów.

Przyszłość dostaw dronami wygląda obiecująco. Dzięki nowym technologiom i strategiom, firma zmierza w kierunku realizacji swojego ambitnego celu dostarczania 500 milionów paczek rocznie do końca tej dekady.

Firmy rozszerzają dostawy dronami. Będą latać z jedzeniem

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button