PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Kuehne+Nagel buduje nowy magazyn logistyczny. Wzmocni handel transgraniczny

Kuehne+Nagel kontynuuje rozwój na granicy USA-Meksyk

Kuehne+Nagel rozszerza działalność w Teksasie i w tym celu buduje nowoczesny magazyn logistyczny o powierzchni niemal 34 tysięcy metrów kwadratowych w El Paso. Celem nowej inwestycji jest wspieranie dynamicznie rosnącego handlu transgranicznego między USA a Meksykiem.

Konsolidacja operacji magazynowych Kuehne+Nagel

Nowy obiekt w El Paso pozwoli Kuehne+Nagel na konsolidację czterech dotychczasowych magazynów w jeden, co znacząco poprawi efektywność operacyjną. Skoncentrowanie całego ruchu przyczep w jednym miejscu pozwoli na szybsze przyjmowanie i rozładunek ciężarówek, co przyniesie korzyści zarówno firmie, jak i jej klientom.

John Levin, wiceprezes regionalny Kuehne+Nagel na USA, podkreśla, że nowy magazyn logistyczny w El Paso zwiększa powierzchnię magazynową firmy, poprawia efektywność budynków oraz uzupełnia usługi spedycyjne o finalne usługi importu i eksportu do i z Meksyku. To ważny krok dla globalnych firm, które inwestują w Meksyku, korzystając z bliskości geograficznej obu krajów.

Czytaj też: Kuehne+Nagel otwiera nowe centrum realizacji! Obsłuży firmę z branży modowej

Kuehne+Nagel zamierza otworzyć swój nowy magazyn logistyczny już 5 sierpnia. Celem obiektu będzie obsługa rosnącej liczby przesyłek między El Paso a Juarez, miastem partnerskim po drugiej stronie granicy. Juarez, położone tuż za granicą od El Paso, posiada około 300 maquiladoras – eksportowych fabryk w Meksyku prowadzonych przez zagraniczne firmy – zatrudniających około 340 000 pracowników. Fabryki produkują wszystko, od części samochodowych i elektroniki po produkty spożywcze i napoje, które w większości są transportowane do USA za pomocą ciężarówek komercyjnych.

Magazyn Kuehne+Nagel będzie wyposażony w 54 drzwi dokujące, z możliwością przeładunku z przodu i tyłu, 125 miejsc parkingowych dla ciężarówek oraz dodatkowe miejsca na pionowe magazynowanie.

Rozwój logistyki na granicy

Kuehne+Nagel kontynuuje rozwój na granicy USA-Meksyk, posiadając już obiekty w teksańskim Laredo oraz w San Diego i meksykańskiej Tijuanie. Firma planuje dalszą ekspansję w Laredo do końca roku.

Dla Kuehne+Nagel nowy magazyn logistyczny w El Paso to strategiczny krok, który pozwoli firmie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi logistyczne i magazynowe, wspierając dynamicznie rozwijający się handel transgraniczny między USA a Meksykiem.

Czytaj też: Amerykańska gospodarka nadal nie zauważyła najwyższych stóp od dekady

Warto dodać, że Kuehne+Nagel nie jest jedyną firmą logistyczną inwestującą w El Paso, bowiem w kwietniu firma Ryder System otworzyła nowy magazyn logistyczny o powierzchni 4645 metrów kwadratowych, zlokalizowany w pobliżu mostu międzynarodowego Ysleta-Zaragoza.

Jeśli spojrzeć na najnowsze dane, handel USA z Meksykiem to prawie 800 miliardów dolarów rocznie, a port Ysleta przetwarza około 9 do 10% wolumenów. El Paso to popularny punkt przystankowy dla ciężarówek, nie tylko podróżujących na północ i południe przez granicę, ale także dla krajowych ładunków podróżujących na wschód i zachód – powiedział Frank Bateman, wiceprezes ds. operacji łańcucha dostaw w Ryder.

Kuehne+Nagel planuje podbój Azji? Gigant przejął malezyjskiego operatora

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button