LotniczyMagazynyTransport

Powstanie nowy magazyn na lotnisku. Firma wzmacnia obsługę cargo

W magazynie zamontowanych zostanie aż 20 ramp dla samochodów ciężarowych

dnata, firma odpowiedzialna za obsługę lotniska w Zurychu, ma zamiar zwiększyć swoją zdolność do obsługi towarów o ponad 50%. W tym celu firma wynajmie nowy magazyn na szwajcarskim lotnisku.

Nowy magazyn na lotnisku w Zurychu

Budowa obiektu już się rozpoczęła i potrwa trzy lata. Po podpisaniu umowy najmu z zarządem lotniska, firma ma zamiar wykorzystywać swój nowoczesny magazyn na lotnisku o powierzchni 9 500 m² jako wyłączny najemca.

W magazynie „Rächtenwisen” zamontowanych zostanie aż 20 ramp dla samochodów ciężarowych oraz oddzielna przestrzeń do obsługi procesów importu i eksportu, a także towarów niebezpiecznych. Dodatkowo, magazyn na lotnisku będzie wyposażony w obszary kontrolowane pod względem temperatury, przeznaczone dla delikatnych towarów, takich jak leki czy inne łatwo psujące się produkty.

Jesteśmy zachwyceni, że udało nam się zabezpieczyć ten nowy obiekt we współpracy z lotniskiem w Zurychu. Nasz biznes cargo nadal rośnie, a ten magazyn pozwoli nam przewyższyć wymagania naszych klientów, dostarczając im nasze usługi obsługi naziemnej i towarowej na najwyższym poziomie. Będziemy nadal inwestować w ludzi, infrastrukturę i sprzęt, aby nasz biznes w Szwajcarii wzrósł na kolejny poziom – wyjaśnił Wily Ruf, dyrektor zarządzający dnata Switzerland

Powstanie nowy magazyn na lotnisku. Firma wzmacnia obsługę cargo
dnata

Czytaj też: DP World rozszerza działalność w Australii. Obsłuży największy terminal na półkuli!

System oparty na AI zautomatyzuje magazyn na lotnisku

dnata aktualnie działa na dwóch lotniskach w Szwajcarii, czyli w Zurychu i w Genewie (GVA). Firma oferuje usługi obsługi naziemnej i towarowej dla ponad 30 linii lotniczych. Ostatnio firma wprowadziła system „OneCargo” we wszystkich swoich operacjach logistycznych w Szwajcarii. OneCargo automatyzuje kluczowe funkcje biznesowe i operacyjne, w tym monitorowanie bezpieczeństwa i jakości, raportowanie oraz zarządzanie jednostkami ładunkowymi (ULD), wykorzystując zintegrowaną platformę opartą na chmurze.

Narzędzia i analizy oparte na sztucznej inteligencji zapewniają większą przejrzystość sprzedaży i wyników biznesowych. System ten umożliwia klientom dostosowanie się do bieżącego zapotrzebowania, wykorzystując dostępną przepustowość w celu maksymalizacji zysków. Dodatkowo, OneCargo eliminuje nadmiarowe procesy i konieczność prowadzenia ręcznych arkuszy kontrolnych, co istotnie zwiększa efektywność operacyjną.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

W ostatnich latach dnata zainwestowała także w ekologiczne urządzenia obsługi naziemnej (GSE) w Szwajcarii. Ostatni zakup to pięć nowych hybrydowych samochodów do odmrażania, ale firma planuje kontynuować inwestycje w sprzęt elektryczny, dążąc do tego, by do 2030 roku aż 80% jej floty było „zielone”. W ubiegłym roku zespół dnata obsłużył łącznie 7 milionów pasażerów i przetransportował ponad 60 000 ton towarów w Genewie i Zurychu.

Firma rozwija swój nowy park przemysłowy. To odpowiedź na potrzeby rynku

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button