Intralogistyka

Nowy rękaw do pakowania palet zrewolucjonizuje branżę? Zapewnia ochronę i stabilność

Firma dostosowuje każdy rękaw do pakowania palet do indywidualnych potrzeb klienta

Beumer wypuszcza na rynek elastyczny rękaw, przeznaczony do automatycznego pakowania palet. Rozciągliwa osłona zapobiega manipulacjom, uszkodzeniom i innym niekorzystnym wpływom podczas przechowywania i transportu towarów.

Nowy rękaw do pakowania palet od Beumer

Firma dostosowuje każdy rękaw do pakowania palet do indywidualnych potrzeb klienta i może go zintegrować z jego systemem transportowym lub dostarczyć jako niezależne rozwiązanie. Jak stwierdził Jörg Spiekermann, dyrektor ds. sprzedaży dóbr konsumenckich w Grupie Beumer, technologia elastycznego opakowania ułatwia wdrożenie zautomatyzowanego rozwiązania na końcu linii produkcyjnej.

Aby zwiększyć opłacalność, ograniczyć marnotrawstwo i uniknąć zwrotów, kluczowe jest zapewnienie stabilności, bezpieczeństwa i ochrony produktów podczas ich przechowywania i transportu. Owinięcie palety folią to tylko początek. Zapewnienie, że jej zawartość jest równomiernie rozłożona, zważona i dokładnie wymierzona przed ostatecznym zabezpieczeniem, wymaga powtarzalnej precyzji i spójności, które można osiągnąć tylko dzięki automatyzacji. Nasze rozwiązanie minimalizuje ryzyko błędów ludzkich w tym krytycznym etapie i nakłada rozciągnięty uszczelniacz, który zapewnia ochronę przed uszkodzeniami lub kradzieżą – wyjaśnia Spiekermann.

Czytaj też: Firma optymalizuje zarządzanie magazynem. Zaprezentowała nowy system

Stabilność ładunku

Elastyczny rękaw do pakowania palet jest odpowiedni do zabezpieczania towarów na paletach zarówno przed wysokimi regałami na etapie przyjmowania, jak i podczas ostatecznego pakowania towarów do wysyłki i transportu. Jest użyteczny zarówno przy wykorzystaniu przezroczystych folii, które umożliwiają widoczność paletyzowanego produktu, jak i folii nieprzezroczystych, które chronią produkty o wysokiej wartości, gdzie bezpieczeństwo jest kluczowe. Dlatego może być stosowany do różnorodnych produktów, począwszy od wysokiej jakości urządzeń elektronicznych, poprzez opakowania żywności i napojów, aż po paletyzowane ładunki materiałów budowlanych.

Zastosowanie tej osłony zapewnia optymalną stabilność ładunku poprzez wykorzystanie kombinacji sił kurczących, zarówno pionowych, jak i poziomych, działających na elastyczną folię, która może się dopasować do różnorodnych rozmiarów produktów. Dzięki wykorzystaniu folii rozciągliwych na zimno, osłona nie wymaga dodatkowego źródła ciepła, co eliminuje ryzyko przyklejenia folii. Dodatkowo, nie ma potrzeby chłodzenia powietrzem szwu zgrzewania folii, co przekłada się na bardzo niskie koszty operacyjne maszyny do pakowania.

Dzięki osłonie produkty są zabezpieczone przed wilgocią i zabrudzeniem, co jednocześnie zapewnia ich stabilne utrzymanie na swoim miejscu. Dzięki temu palety można bezpiecznie przemieszczać i układać, unikając poślizgów. Dodatkowo, osłona zmniejsza ryzyko utraty towarów podczas transportu.

Standardowe owijanie folią statyczną wydaje się atrakcyjne, gdyż można je łatwo usunąć i zmienić, jednakże zastosowanie rozciągliwych osłon sprawia, że wszelkie ruchy opakowanja są natychmiast wykrywane. Jedna z firm z naszej grupy niedawno zmniejszyła swoje straty z 4% praktycznie do zera (0,03%) poprzez wdrożenie systemu osłaniania od punktu wysyłki do punktu docelowego – tłumaczy Spiekermann.

Czytaj też: Przemysł radzi sobie źle, albo bardzo źle! Usługi? Przeżywają boom

Innowacje w dziedzinie pakowania

Rękaw do automatycznego pakowania palet może być dostosowany do potrzeb klienta. Dostosowanie projektu systemu pakowania przez firmę zależy od różnych czynników obsługi, takich jak używane przez klienta urządzenia oraz wymagania dotyczące podnoszenia ręcznego i wysokości, na jaką palety mają być podnoszone. Te czynniki będą decydować o konieczności uwzględnienia na przykład tradycyjnych przenośników rolkowych lub niskopoziomowych oraz złożonych systemów podnoszenia.

Elastyczna osłona może być dostarczana jako system liniowy lub zaprojektowana tak, aby obracała się na rogach, zajmując mniejszą przestrzeń. Wewnątrz można umieścić urządzenia innych producentów, na przykład systemy etykietowania lub wagi platformowe. Projekt może dodatkowo zawierać kompresor, jeśli klient nie ma dostępu do sprężonego powietrza.

Nadal istnieje potrzeba ręcznych interwencji podczas etykietowania oraz podczas załadunku i rozładunku, ale w przyszłości do transportu prawdopodobnie zostaną wykorzystane AGV (automatycznie prowadzone pojazdy). Spersonalizowane rozwiązania BEUMER już teraz pracują nad osiągnięciem całkowicie zautomatyzowanego scenariusza, który poszerzy zakres zastosowania koncepcji ciemnego magazynu bez ludzi – wyjaśnia Spiekermanna, dodając, że nadal trwają prace nad wprowadzaniem innowacji w obszarze końcowego pakowania.

Jest ich aż pół tysiąca! GXO wprowadza swoje roboty we francuskim obiekcie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button