IntermodalnyMagazynyMorski

Zbudują nowy park logistyczny w porcie. Największy taki obiekt w regionie

Celem jest stworzenie największego zintegrowanego parku logistycznego w Arabii Saudyjskiej

DP World i Saudyjski Zarząd Portu (Mawani) rozpoczynają realizację projektu budowy nowego parku logistycznego o wartości 250 milionów dolarów. Nowy park logistyczny powstanie w arabskim Porcie Islamskim w Dżuddzie. Celem inicjatywy jest stworzenie największego zintegrowanego parku logistycznego w Arabii Saudyjskiej, który przyczyni się do zwiększenia efektywności handlu.

Nowy park logistyczny w Porcie Islamskim

Nowoczesny kompleks o powierzchni 415 000 metrów kwadratowych stanie się największym zintegrowanym parkiem logistycznym w Arabii Saudyjskiej. Nowy park logistyczny będzie zlokalizowany obok Południowego Terminalu Kontenerowego w Porcie Islamskim. Obiekt jest istotnym elementem inwestycji DP World w rozwój infrastruktury portowej w Dżuddzie.

W kontekście wcześniejszej inwestycji o wartości 800 milionów dolarów w modernizację portu, nowy obiekt został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu efektywności handlowej oraz wspieraniu realizacji celów zawartych z saudyjskim programem Wizja 2030. Park logistyczny będzie powstawać w porcie etapami, a otwarcie obiektu zaplanowane jest na drugi kwartał przyszłego roku.

Arabia Saudyjska zawsze była kluczowym rynkiem dla DP World. Park Logistyczny w Dżuddzie umożliwi nawiązanie światowej klasy połączeń wielomodalnych i wspomoże ambitne cele Wizji 2030. Ta inwestycja podkreśla nasze stałe zaangażowanie w ułatwianie handlu – stwierdził sułtan Ahmed bin Sulayem, przewodniczący i CEO DP World.

Czytaj też: Dubaj rozbuduje lotnisko! Będzie największym takim obiektem na świecie!

Obiekt wpisuje się w saudyjską strategię rozwoju

Kompleks będzie się składał z aż 185 000 metrów kwadratowych magazynów klasy A, które będą zawierać strefy składowania suchego, chłodzonego i mrożonego. Z ponad 390 tysiącami miejsc paletowych, obiekt został zaplanowany z myślą o umożliwieniu efektywnego przechowywania i dystrybucji towarów. Na dachu obiektu zostanie zainstalowany system fotowoltaiczny, który wygeneruje 20 MW energii odnawialnej i podkreśli zrównoważony charakter projektu.

https://twitter.com/UAE_Forsan/status/1794730209570173344

W trakcie ceremonii rozpoczęcia budowy nowego obiektu podkreślono również niedawne poszerzenie działalności DP World w Królestwie, włączając w to otwarcie biur spedycyjnych w Dammamie, Dżuddzie i Rijadzie. Nowy park logistyczny w arabskim porcie i ekspansja zwiększają zdolności DP World do obsługi łańcucha dostaw zarówno w Arabii Saudyjskiej, jak i poza jej granicami.

Czytaj też: Arabskie inwestycje. Czas na podbój świata czarnymi pieniędzmi

Nowy obszar logistyczny wzmocni zdolność Południowego Terminalu Kontenerowego DP World, napędzając wzrost i zwiększając obsługę kontenerów. Projekt ten wpisuje się w szerszą strategię rozwoju centrów logistycznych w saudyjskich portach – stwierdził Omar Bin Talal Hariri, prezes Saudyjskiego Zarządu Portu (Mawani).

Airbus z gigantycznym zamówieniem od Arabów! Wyrobi się z dostawami?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button