PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyMagazynyMorskiTransport

Powstanie nowy park logistyczny przy gdańskim lotnisku! Deweloper już rusza z budową

Na terenie trójmiejskiego parku powstaną dwie hale

Panattoni rozpoczął nową inwestycję w województwie pomorskim. Deweloper wybuduje nowy park logistyczny Panattoni Park Gdańsk City Airport przy gdańskim lotnisku. W ramach tego przedsięwzięcia powstaną dwie hale dystrybucyjne o łącznej powierzchni przekraczającej 18 tysięcy metrów kwadratowych.

Nowy park logistyczny Panattoni przy gdańskim lotnisku

Park logistyczny będzie położony przy gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy oraz w pobliżu obwodnicy Trójmiasta (w odległości 3 km), dzięki czemu będzie dobrze zintegrowany zarówno z lokalną, jak i międzynarodową infrastrukturą transportową. Odległość obiektu do portu morskiego oraz Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego Baltic Hub wynosi zaledwie 20 km, natomiast do centrum miasta jest to jedynie 13 km. Na terenie parku Panattoni powstaną dwie hale o powierzchniach 14 071 m kw. oraz 4 351 m kw.

Ze względu na rozbudowaną i rozwijaną wciąż infrastrukturę, Gdańsk jest bardzo atrakcyjny dla biznesu i utrzymuje znaczny popyt na powierzchnie przemysłowe. Wynika to m.in. z bliskości jednego z największych portów morskich w Europie, ale w przypadku naszej nowej inwestycji dodatkowo szczególną rolę odgrywa sąsiedztwo portu lotniczego. Wraz z pozostałymi atutami lokalizacji tworzy to unikalną kombinację możliwości komunikacyjnych dla działalności logistycznej. Do tej pory zrealizowaliśmy na rynku trójmiejskim blisko 700 000 m kw. nowoczesnych powierzchni przemysłowych, a Panattoni Park Gdańsk City Airport to nasz kolejny park, który nie tylko będzie w pełni korzystał z doskonałego położenia, ale też wspierał rozwój całego regionu – przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy i wzmacniania potencjału Trójmiasta jako ważnego punktu logistycznego na mapie kontynentu – wyjaśnia Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni.

Panattoni
Panattoni

Czytaj też: Kolejna inwestycja Panattoni koło Łodzi. Tuż obok trasy do Chin!

Panattoni Park Gdańsk City Airport zostanie poddany certyfikacji środowiskowej według standardu BREEAM na poziomie Excellent, co ma potwierdzić zgodność obiektu z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju. Park logistyczny przy gdańskim lotnisku zostanie wyposażony w technologię umożliwiającą oszczędzanie energii i wody, oraz w rozwiązania poprawiające komfort użytkowników. Te, to między innymi zwiększenie dostępu do światła naturalnego oraz specjalnie zaprojektowane przestrzenie biurowe, zapewniające komfort termiczny, odpowiednią akustykę i jakość powietrza.

Działalność Panattoni na Pomorzu

W ubiegłym roku w gdańskim porcie przeprowadzono przeładunek 81 milionów ton towarów, co stanowiło wzrost o 17% w porównaniu z rokiem poprzednim. Dzięki sąsiedztwu największego polskiego portu morskiego i zarazem głównego portu kontenerowego na Bałtyku, obszar ten przyciąga wiele firm z różnych sektorów.

Gdański port lotniczy również odnotował rekordową liczbę pasażerów w zeszłym roku – ponad 5,9 miliona, a waga przesyłek cargo przekroczyła 11 tysięcy ton, co oznacza wzrost o 13% w porównaniu z rokiem poprzednim. Nic więc dziwnego, że nowy park logistyczny powstanie właśnie przy gdańskim lotnisku.

Panattoni

Czytaj też: Panattoni z kolejnym kredytem! Duże środki na nowy park w Nowej Hucie

Panattoni konsekwentnie rozszerza swoją ofertę w obszarze Trójmiasta. Ten region jest jednym z najważniejszych obszarów metropolitalnych w Polsce i Europie, zlokalizowanym strategicznie na skrzyżowaniu głównych szlaków handlowych, łączących Skandynawię z Europą Południową oraz Polskę z krajami bałtyckimi.

Baltic Hub bije kolejny rekord! Tysiące ciężarówek i kontenerów obsłużone w mgnieniu oka

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button