PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Powstaje nowy park logistyczny! Deweloper wbił już pierwszą łopatę 

Kompleks zostanie zrealizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju

Przedstawiciele MLP Group zainaugurowali budowę nowego parku logistycznego w Wiedniu. W ceremonii wbicia pierwszej łopaty na terenie budowy uczestniczyli także przedstawiciele generalnego wykonawcy Goldbeck Rhomberg oraz Karl Gasta, zastępca dyrektora 22. dzielnicy Wiednia. Park logistyczny MLP Business Park Vienna ma być gotowy w przyszłym roku.

Nowy park logistyczny w Wiedniu

Park logistyczny MLP Business Park Vienna to pierwszy projekt MLP Group w Austrii. Po ukończeniu obiekt będzie składać się z czterech budynków o łącznej powierzchni około 53 600 m², z elastycznym podziałem na moduły o powierzchniach od około 3 100 m².

22. dzielnica Wiednia gratuluje MLP Group doskonałego wyboru lokalizacji dla swojego pierwszego projektu w Austrii. W przypadku Donaustadt deweloper zdecydował się na największą i jedną z najpiękniejszych dzielnic Wiednia. Przez długi czas dawny teren przemysłowy amerykańskiego koncernu naftowego ExxonMobil, leżący w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta, leżał odłogiem. Obecnie, dzięki szeroko zakrojonej przebudowie i rewitalizacji terenu, powstaje bardzo pożądana nowa przestrzeń. Dzielnica bardzo się z tego cieszy – podkreślił Karl Gasta, Zastępca Dyrektora 22. dzielnicy Wiednia.

MLP Business Park Vienna powstaje na dawnych terenach przemysłowych, na działce o powierzchni około 100 000 m² w północno-wschodniej części Wiednia. Będzie położony w pobliżu autostrady S2/A23 i lotniska Wiedeń-Schwechat, zaledwie 13 km od centrum miasta. Dojazd do obiektu będzie również możliwy dzięki komunikacji publicznej.

Czytaj też: Park MLP pod Warszawą wciąż popularny. Kolejny najemca przedłużył umowę

Wiedeński park logistyczny ma już najemcę

Budynek będzie odpowiedni dla firm z sektora logistyki miejskiej, e-commerce oraz przemysłu lekkiego. Park logistyczny MLP Business Park Vienna ma już też pierwszego najemcę. To firma ODÖRFER Haustechnik KG, należąca do GC Group Austria.

Nasza inwestycja powstająca na terenie Wiednia wzbudza bardzo duże zainteresowanie. Zawarliśmy już pierwszą umowę z przyszłym najemcą i prowadzimy negocjacje z kolejnymi podmiotami o międzynarodowej renomie. Projekt wyróżnia się bardzo nowoczesną architekturą oraz zastosowaniem najlepszych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Gotowe obiekty będziemy mogli zaoferować już z początkiem przyszłego roku. Dzięki doskonałej lokalizacji jest to idealna propozycja na prowadzenie działalności w ramach tzw. ostatniej mili. Chcielibyśmy jednocześnie bardzo podziękować władzom i naszemu partnerowi Goldbeck Rhomberg za pełną zaufania i konstruktywną współpracę – stwierdził Peter Falb, Chief Country Officer Austria w MLP Group.

 

MLP Group

Czytaj też: Firmy, które nie traktują poważnie dekarbonizacji, przestaną istnieć

Kompleks zostanie zrealizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wokół obiektu wykonawca przeprowadzi nasadzenia oraz zainstaluje stacje ładowania elektryków. Na zielonych dachach zamontowany zostanie także system fotowoltaiczny. Zaplanowano realizację strefy rekreacyjnej ze stawem, krzewami i budkami lęgowymi, co ma zapewnić równowagę ekologiczną i wspierać ochronę gatunków. Celem dewelopera jest uzyskanie co najmniej złotego certyfikatu środowiskowego DGNB.

Kolejna firma zostaje na dłużej w MLP Pruszków II. Umowa najmu przedłużona

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button