IntermodalnyKolejowyMagazynyTransport

DP World rozszerza działalność w Australii. Obsłuży największy terminal na półkuli!

Codzienna usługa kolejowa obsłuży rocznie 160 tysięcy TEU

Operator logistyczny DP World zapowiedział rozszerzenie swojej działalności w Australii. Firma obiecała uruchomienie nowej usługi kolejowej w terminalu intermodalnym Stockland Yennora, który jest jednym z największych centrów logistycznych na półkuli południowej.

Ambitne plany rozwoju DP World w Australii

Terminal intermodalny Yennora będzie teraz codziennie oferować dwa bezpośrednie połączenia kolejowe do i z Portu Botany, korzystając z dedykowanej linii kolejowej będącej własnością i zarządzanej przez DP World w Australii.

Szacuje się, że codzienna usługa kolejowa obsłuży rocznie 160 tysięcy TEU, co zwiększy efektywność terminalu. Ponadto usługa będzie miała działanie proekologiczne i zredukuje do 160 przejazdów ciężarówek dziennie, co zmniejszy ogólną emisję zanieczyszczeń.

To ważne osiągnięcie pozwoli DP World na oferowanie zintegrowanych rozwiązań łańcucha dostaw w zakresie operacji lądowych, logistyki kontraktowej i spedycji – podano w komunikacie.

DP World rozszerza działalność w Australii. Obsłuży największy terminal na półkuli!
DP World

Czytaj też: Kolejna azjatycka inwestycja ukończona! DP World otwiera nowy terminal na Filipinach

Dodano, że ulepszone możliwości logistyczne DP World w Australii zapewnią oszczędności kosztów, skrócą czas tranzytu i zwiększą odporność łańcucha dostaw.

W DP World tworzymy własne zasoby i rozwijamy infrastrukturę tam, gdzie jest to konieczne, aby zapewnić płynne połączenia, większą kontrolę i elastyczność. Nasze partnerstwo ze Stockland i zwiększona obecność w terminalu intermodalnym Yennora pozwalają nam oferować usługi, które odpowiadają rosnącym potrzebom naszych klientów – powiedział Nicolaj Noes, wiceprezes wykonawczy DP World na Oceanię.

Działalność operatora w Australii

Tarun Gupta, dyrektor zarządzający i CEO Stockland, stwierdził, że bezpośrednie połączenie terminalu z portami, drogami i siecią kolejową usprawnia logistykę dla firm. Terminal zajmuje obszar ponad 70 hektarów i posiada 300 000 metrów kwadratowych przestrzeni magazynowej. Dzięki swojej skali, łączności i elastyczności jest w stanie spełnić wymagania klientów w zakresie łańcucha dostaw, co przekłada się na zwiększenie szybkości i obniżenie kosztów transportu ładunków do i z Portu Botany oraz pobliskich obszarów.

Jego rozmiar pozwala DP World i jego klientom skorzystać z rosnących możliwości gospodarczych w Australii. Cieszymy się na dalszą współpracę z DP World, aby urzeczywistnić ekscytującą wizję terminalu intermodalnego Yennora – dodał Gupta.

Czytaj też: Wojna handlowa. Chiny uderzą jednocześnie w USA, UE, Japonię i Tajwan

W sierpniu zeszłego roku firma nawiązała strategiczne partnerstwo ze Stockland, które obejmuje obsługę obiektu magazynowego oraz dedykowanej usługi portowo-kolejowej. Aktualnie DP World administruje przestrzenią magazynową o powierzchni około 125 000 metrów kwadratowych w Yennora w Australii. W połączeniu z oferowaną usługą kolejową, firma znalazła idealne miejsce do świadczenia kompleksowej usługi łańcucha dostaw.

DP World zbuduje mega-terminal kontenerowy w Indiach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button