PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Kraków dostanie nowe autobusy! MPK wybrało dostawców

Inwestycja ta wpisuje się w działania proekologiczne miasta

MPK w Krakowie ogłosiło wyniki przetargu na dostawę 45 nowych autobusów. Leasing nowych pojazdów to ważny krok w procesie modernizacji taboru miejskiego i aglomeracyjnego, którego celem jest podniesienie komfortu podróży oraz spełnienie norm ekologicznych.

Nowe autobusy w Krakowie

Większość, bo aż 37 autobusów, dostarczy konsorcjum firm Solaris Bus & Coach oraz Millennium Leasing. Te nowoczesne pojazdy, o długości 12 metrów, będą wyposażone w silniki spełniające normy emisji spalin Euro 6. Spośród nich 25 autobusów będzie obsługiwać przede wszystkim linie miejskie, a ich cena wynosi 1,65 mln zł netto za sztukę. Pozostałe 12 autobusów będzie dedykowane liniom aglomeracyjnym, a ich cena to 1,64 mln zł netto za sztukę.

Czytaj też: MPK Kraków chce kupić nowe niskopodłogowe tramwaje

Oprócz tego, konsorcjum firm Huta Stalowa Wola Oddział Autosan w Sanoku wraz z Millennium Leasing dostarczy 8 autobusów midi o długości około 9 metrów, również napędzanych silnikami spełniającymi normę Euro 6. Koszt każdego z tych mniejszych autobusów wynosi ponad 1,34 mln zł netto. Po podpisaniu umów, obie firmy będą miały 10 miesięcy na dostarczenie wszystkich zamówionych autobusów. Nowe autobusy mają znacząco poprawić jakość komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej w Krakowie, oferując mieszkańcom bardziej ekologiczne i komfortowe środki transportu.

Modernizacja krakowskiego taboru

Decyzja o zakupie nowych autobusów wpisuje się w szerszą strategię modernizacji transportu publicznego w Krakowie. Inwestycja ta wpisuje się w działania proekologiczne miasta. Wprowadzenie nowoczesnych, ekologicznych pojazdów jest częścią szerszej strategii Krakowa, mającej na celu walkę ze smogiem i redukcję emisji spalin. Zastąpienie starszych modeli nowoczesnymi autobusami spełniającymi normy Euro 6 przyczyni się do redukcji emisji spalin, co jest kluczowe w kontekście walki z zanieczyszczeniem powietrza w mieście.

Czytaj też: Ceny mieszkań w Polsce wystrzeliły! W Krakowie w ciągu roku o 29%!

Nowe autobusy to nie tylko lepsza jakość powietrza w Krakowie, ale również większy komfort dla pasażerów. Większa liczba autobusów o długości 12 metrów na liniach miejskich i aglomeracyjnych pozwoli także na zwiększenie częstotliwości kursów oraz lepszą obsługę mieszkańców zarówno centrum miasta, jak i okolicznych miejscowości. Dzięki nowoczesnym pojazdom krakowska komunikacja miejska staje się bardziej przyjazna środowisku oraz użytkownikom, co z pewnością przyczyni się do poprawy jakości życia w mieście.

Po Krakowie jeżdżą już cztery nowe tramwaje bez pantografu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button