Info z rynkuIntralogistyka

Jest ich aż pół tysiąca! GXO wprowadza swoje roboty we francuskim obiekcie

System zajmuje obszar ponad 12 000 metrów kwadratowych i składa się z 500 autonomicznych robotów

Firma GXO Logistics zaimplementowała nowe robotyczne rozwiązanie dla głównego detalisty artykułów sportowych w Europie. Celem wprowadzenia tego rozwiązania było przyspieszenie przetwarzania zamówień, dostosowanie się do zmian sezonowych w popycie oraz zwiększenie ogólnej wydajności operacyjnej.

Nowoczesny system GXO Logistics we francuskim magazynie  

System zajmuje obszar ponad 12 000 metrów kwadratowych i został zainstalowany w celu przekształcenia omnichannelowego łańcucha dostaw detalisty w danym regionie.  Składa się z około 500 autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które zarządzają 70 000 pojemnikami na regałach o wysokości 5,5 metra. Roboty są wykorzystywane do wykonywania zadań kompletacyjnych i od czasu ich wdrożenia wyraźnie zwiększyły produktywność, dokładność oraz bezpieczeństwo w miejscu pracy. Dzięki lekkiemu i przenośnemu projektowi AMR-ów, GXO może łatwo przemieszczać je w obrębie magazynu lub między innymi obiektami, co umożliwia dostosowanie się do sezonowych zmian popytu.

Jesteśmy zadowoleni z udanego wdrożenia tego unikatowego zautomatyzowanego rozwiązania. Sukces tutaj jest odzwierciedleniem siły i skali naszego globalnego zespołu, w którym wykorzystaliśmy wiedzę i zasoby w całej naszej sieci globalnej, aby wesprzeć to pierwsze wdrożenie na nowym rynku – stwierdził Adrian Stoch, dyrektor ds. automatyzacji w GXO.

Czytaj też: Roboty obsłużą samoloty na lotnisku? Ważny projekt w Monachium

GXO przekonuje, że inwestycje firmy w automatyzację i technologie ciągle poprawiają bezpieczeństwo oraz wydajność jej klientów na całym świecie. W ubiegłym roku GXO znacznie zwiększyło swoje techniczne i zautomatyzowane o systemy. Firma przyspiesza również integrację uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, aby dalej zwiększać korzyści z produktywności wynikające z automatyzacji.

Automatyzacja magazynów to przyszłość logistyki

W obliczu rosnących oczekiwań konsumentów oraz dynamicznego rozwoju e-commerce, automatyzacja staje się kluczowym elementem strategii wielu przedsiębiorstw. Jednym z głównych celów automatyzacji magazynów jest zwiększenie efektywności operacyjnej. Tradycyjne magazyny, w których większość prac wykonywana jest ręcznie, często borykają się z problemami takimi jak błędy ludzkie, niska wydajność czy trudności w zarządzaniu zapasami.

Wprowadzenie automatycznych systemów magazynowych, takich jak roboty AGV (Automated Guided Vehicles), sortowniki czy systemy AS/RS (Automated Storage and Retrieval Systems), znacząco redukuje ryzyko błędów i poprawia wydajność pracy. Wprowadzenie automatyzacji ma również pozytywny wpływ na bezpieczeństwo pracy. Zastosowanie robotów i automatycznych systemów minimalizuje ryzyko wypadków, co przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa i mniejszą liczbę absencji chorobowych.

Czytaj też: Przemysł radzi sobie źle, albo bardzo źle! Usługi? Przeżywają boom

Pomimo licznych korzyści, automatyzacja magazynów niesie ze sobą również wyzwania. Wdrażanie nowych technologii wymaga znacznych inwestycji oraz specjalistycznej wiedzy. Ponadto, proces adaptacji może być czasochłonny, a niektóre przedsiębiorstwa mogą napotkać trudności w integracji nowych systemów z istniejącymi procesami.

Jednakże, korzyści płynące z automatyzacji magazynów przewyższają potencjalne trudności. Dzięki technologii, firmy mogą osiągnąć wyższą efektywność, lepsze zarządzanie zapasami oraz większe bezpieczeństwo pracy. Automatyzacja magazynów nie jest już tylko przyszłością logistyki, ale staje się jej teraźniejszością, zmieniając sposób, w jaki firmy zarządzają swoimi zasobami i dostosowują się do zmieniających się wymagań rynku.

Nowy dyrektor ds. automatyzacji w GXO! Kim jest Adrian Stoch?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button