Magazyny

Deweloper z kolejną inwestycją pod Krakowem! I nie zamierza zwalniać tempa 

Inwestycja zlokalizowana jest w Niepołomicach, w pobliżu węzła autostrady A4

Panattoni może pochwalić się kolejną inwestycją w Małopolsce. Właśnie zakończyła się budowa kolejnego parku logistycznego, Panattoni Park Kraków East IV w podkrakowskich Niepołomicach. Mimo iż obiekt został dopiero co ukończony, jest już w pełni wynajęty przez firmę OMEGA Pilzno.

Nowa inwestycja w Niepołomicach

Finansowanie budowy nowego obiektu zostało zapewnione dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Deweloper uzyskał na ten cel aż 10,5 mln euro. W tym miesiącu Panattoni dostał również kredyt na realizację innego małopolskiego projektu, a mianowicie City Logistics Kraków III.

Nasze inwestycje są wysoko oceniane przez instytucje finansowe, czego najlepszym potwierdzeniem jest uzyskanie kolejnego znaczącego kredytu – na realizację Panattoni Park Kraków East IV. Obiekt powstał w Niepołomicach, jednej z najbardziej atrakcyjnych pod kątem lokowania nieruchomości przemysłowych lokalizacji w Małopolsce i został już w pełni skomercjalizowany. Dziękujemy Bankowi Gospodarstwa Krajowego za zaufanie i partnerską współpracę – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Renthis

Czytaj też: Panattoni z kolejną potężną inwestycją w Krakowie! Zgadnijcie kto jest najemcą

Mimo iż Panattoni Park Kraków East IV został dopiero ukończony, cały obiekt o powierzchni 18 100 metrów kwadratowych została już wynajęty przez polskiego operatora logistycznego OMEGA Pilzno. Deweloper zachwala, że jego nowoczesny magazyn doskonale współgra z długofalową strategią biznesową OMEGI. Najemca wykorzysta w nowej lokalizacji szereg zrównoważonych i energooszczędnych rozwiązań, a sam obiekt zostanie poddany certyfikacji środowiskowej zgodnie z metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Małopolski rynek nieruchomości

Inwestycja zlokalizowana jest w Niepołomicach, w pobliżu węzła autostrady A4, zaledwie 8 km od Krakowa, co umożliwia sprawną obsługę klientów właśnie w stolicy Małopolski. Region ten jest obecnie kluczowym węzłem łączącym wschód z zachodem (dzięki A4), a już niebawem (dzięki S7) będzie również bramą do północnych rejonów naszego kraju. Region ma zatem wielki potencjał, a Panattoni chce to dobrze wykorzystać, czego przykładem mogą być jego inne najnowsze inwestycje.

Renthis

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Mowa tu o ukończonym w zeszłym roku Panattoni Park Kraków North o powierzchni 56 500 metrów kwadratowych, oraz dwóch innych obiektach w podkrakowskiej Skawinie: Panattoni Park Kraków West I oraz Kraków West III. W tym roku także zrealizowano dwie inwestycje. Deweloper ukończył City Logistics Kraków Airport II oraz wspomniany Kraków East IV. W trakcie budowy pozostaje jeszcze  City Logistics Kraków III.

Krakowski rynek nieruchomości przemysłowych jest specyficzny – ze względu na ograniczoną dostępność gruntów, charakteryzuje się relatywnie niewielkim nasyceniem i co za tym idzie jednym z najniższych wskaźników pustostanów w kraju. Jednocześnie potencjał jest ogromny, a stoi za nim przede wszystkim kapitał ludzki – druga co do wielkości populacja w kraju i prężny ośrodek akademicki. Panattoni konsekwentnie rozwija w regionie swoje portfolio, by sprostać popytowi – wyjaśnia Karina Trojańska.

GLP buduje gigantyczny obiekt logistyczny pod Krakowem

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button