PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuLotniczyTransport
Gorące newsy

Dramatyczne turbulencje podczas lotu Singapore Airlines. Co się stało?

Silne turbulencje na pokładzie samolotu Singapore Airlines doprowadziły do śmierci jednej osoby oraz licznych obrażeń innych pasażerów. Lot z Londynu do Singapuru zmienił się w koszmar, gdy Boeing 777 wpadł w nagłe turbulencje, powodując poważne obrażenia u wielu osób. Relacje świadków i dramatyczne zdjęcia ukazują skalę tragedii.

  • Nagłe turbulencje i chaos na pokładzie: Wypadek na wysokości spowodował śmierć jednej osoby i poważne obrażenia u wielu pasażerów.
  • Relacje świadków i akcja ratunkowa: Pasażerowie i załoga opisują dramatyczne chwile podczas i po incydencie.
  • Działania Singapore Airlines po wypadku: Linie lotnicze zapewniają wsparcie dla pasażerów i ich rodzin oraz współpracują z władzami w dochodzeniu.

Koszmar na wysokości: relacje świadków turbulencji Singapore Airlines

Wtorkowe popołudnie na pokładzie Boeinga 777-300ER linii Singapore Airlines z pewnością pozostanie w pamięci pasażerów na długo. Lot SQ321 z Londynu do Singapuru przebiegał spokojnie do momentu, gdy samolot wpadł w silne turbulencje nad Myanmar, przelatując na wysokości około 11 kilometrów. Relacje pasażerów ukazują obraz chaosu na pokładzie. Według 28-letniego studenta Dzafrana Azmira, cytowanego przez BBC, ludzie bez zapiętych pasów zostali wyrzuceni w sufit.

Czytaj również: Globalne ocieplenie zwiększa ryzyko wystąpienia turbulencji

Nagła zmiana wysokości spowodowała, że pasażerowie, którzy nie mieli zapiętych pasów, uderzali głowami w luki bagażowe. Co równie istotne, Azmir relacjonował, że niektórzy zostali dosłownie wyrzuceni ze swoich miejsc, co prowadziło do poważnych obrażeń. Chaos na pokładzie był szczególnie widoczny w toaletach i wśród załogi, gdzie obrażenia były najbardziej dotkliwe. Pasażerowie opisują, jak w jednej chwili znaleźli się na podłodze, podczas gdy inni zostali wyrzuceni w powietrze, uderzając o sufit kabiny.

Widok ludzi leżących na podłodze, niezdolnych do wstania, według mężczyzny był szczególnie poruszający. Wielu pasażerów doznało urazów kręgosłupa i głowy. Wszystko to wydarzyło się w bardzo krótkim czasie, co potęgowało szok i przerażenie wśród osób na pokładzie. Dodatkowo inny pasażer feralnego lotu – Andrew Davies wspominał, że ludzie krzyczeli z przerażenia, a ci z medycznym przeszkoleniem starali się pomóc rannym. Zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych ukazują przerażonych pasażerów trzymających się foteli, stewardessę z krwawiącym nosem oraz rozrzucone jedzenie i przedmioty po całej kabinie. Widok zdemolowanej kabiny, z jedzeniem i przedmiotami porozrzucanymi wszędzie, a także rozbite luki bagażowe, tylko podkreślał skalę dramatu.

Walka o życie na pokładzie Singapore Airlines po dramatycznych turbulecjach

Niestety, wśród pasażerów znalazł się 73-letni Brytyjczyk Geoff Kitchen, który leciał wraz z żoną na sześciotygodniowe wakacje. Mężczyzna doznał ataku serca i zmarł mimo desperackich prób pomocy ze strony pasażerów z medycznym przeszkoleniem. Świadkowie wspominali, jak krzyczano o defibrylator, a przerażeni pasażerowie starali się udzielić pierwszej pomocy. Niestety nie można było mu pomóc.

Czytaj również: Najdroższe miasta do życia – w 2022 roku na szczycie Nowy Jork i Singapur

Dodatkowo wśród innych poszkodowanych znalazły się osoby z poważnymi urazami głowy, krwawieniami z uszu oraz poważnymi urazami pleców. Pasażerowie opisują, jak na pokładzie rozległy się krzyki bólu i przerażenia. Zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych ukazują przerażonych pasażerów trzymających się foteli, stewardessę z krwawiącym nosem oraz rozrzucone jedzenie i przedmioty po całej kabinie. Widok zdemolowanej kabiny, z jedzeniem i przedmiotami porozrzucanymi wszędzie, a także rozbite luki bagażowe, tylko podkreślał skalę dramatu.

Bilans dramatu i działania Singapore Airlines

Boeing 777-300ER linii Singapore Airlines, na pokładzie którego znajdowało się 211 pasażerów i 18 członków załogi, musiał lądować awaryjnie w Bangkoku po doświadczeniu nagłych turbulencji. W wyniku incydentu 71 osób, w tym pasażerowie i członkowie załogi, zostało rannych. Bangkok’s Samitivej Srinakarin Hospital poinformował, że z tych 71 osób, sześć odniosło poważne obrażenia. Singapore Airlines wydały oświadczenie, w którym złożyły kondolencje rodzinie zmarłego pasażera oraz przeprosiły za traumatyczne doświadczenia wszystkich na pokładzie.

Singapore Airlines składa najgłębsze kondolencje rodzinie zmarłego. Przepraszamy za traumatyczne doświadczenia naszych pasażerów i załogi.

Ponadto linie lotnicze zorganizowały natychmiastową pomoc dla pasażerów i załogi, w tym loty zastępcze, zakwaterowanie w hotelach oraz pomoc medyczną. Dodatkowo, 131 pasażerów i 12 członków załogi, którzy byli na pokładzie lotu SQ321, przyleciało do Singapuru na pokładzie lotu awaryjnego. Zostali oni przywitani przez CEO Singapore Airlines, Goh Choon Phonga, na lotnisku Changi.

Czytaj również: 11 osób hospitalizowanych po turbulencjach na pokładzie linii Delta

Ponadto, dla pasażerów, którzy mieli dalsze połączenia, zorganizowano nowe loty oraz zapewniono zakwaterowanie w hotelach lub dostęp do salonów lotniskowych, aby mogli odpocząć do czasu kolejnych lotów. Co więcej, Singapore Airlines współpracują z lokalnymi władzami i prowadzą dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku. CEO Singapore Airlines wyraził głębokie ubolewanie i zapewnił o pełnym wsparciu dla pasażerów oraz ich rodzin, podkreślając, że bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest priorytetem linii lotniczych.

Będą ważne zmiany na lotniskach! Prezydent podpisał ustawę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button