LotniczyTransport

Będą ważne zmiany na lotniskach! Prezydent podpisał ustawę

Na modernizację infrastruktury lotniskowej trafią miliardy

Prezydent Joe Biden podpisał ustawę, której celem ma być rozwiązanie problemu zatorów ciężarówek na lotniskach. Nowe przepisy spotkały się z aprobatą amerykańskiego Stowarzyszenia Spedytorów Lotniczych (AfA).

Nowe przepisy usprawnią łańcuch dostaw

AfA, we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Brokerów Celników i Spedytorów (NCBFAA), wielokrotnie zwracało się do administracji Bidena o inwestycje w infrastrukturę w celu usprawnienia łańcucha dostaw i ograniczenia zbędnych opóźnień i kosztów dla społeczeństwa. Podpisana przez prezydenta Bidena nowa „Ustawa o ponownym upoważnieniu Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA)” w pewien sposób odpowiada na apele amerykańskich spedytorów.

Czytaj też: USA ogłasza ogromny plan logistyczny. To pomysł ludzi Bidena

Jej celem jest modernizacja systemu lotniczego w Stanach Zjednoczonych, co ma nastąpić dzięki przekazaniu aż 105 miliardów dolarów na wydatki dla FAA w ciągu następnych czterech lat. Z tej kwoty aż 19,35 miliarda dolarów trafi na bezpośrednie dotacje na modernizację infrastruktury lotniskowej na ponad 3300 lotniskach w całym kraju.

Podpisanie tej ustawy to dobra nowina. Ciężko pracowaliśmy z naszymi członkami i NCBFAA, aby zapewnić jej poparcie i przyjęcie. Niepotrzebne koszty związane z opóźnieniami i nieefektywnym załadunkiem niosą ze sobą negatywne konsekwencje dla łańcucha dostaw i lokalnych sklepów, co skutkuje wzrostem cen z powodu przestarzałej infrastruktury, która wymaga modernizacji na miarę XXI wieku – powiedział Brandon Fried, dyrektor wykonawczy AfA.

Rok na działanie

Zgodnie z nowym prawem, Biuro Odpowiedzialności Rządowej przeprowadzi rozległą ocenę operacji transportu lotniczego na terenie całych Stanów Zjednoczonych, włączając w to sekcję poświęconą identyfikacji problemów związanych z opóźnieniami ciężarówek oraz brakiem odpowiedniej infrastruktury. Przepisy dają administracji rok na przeprowadzenie tego badania oraz podjęcie niezbędnych kroków w celu rozwiązania tych kwestii.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Stowarzyszenie Spedytorów Lotniczych reprezentuje setki amerykańskich firm zaangażowanych w transport ładunków przez różne etapy łańcucha dostaw we wszystkich rodzajach transportu. Zarówno AfA, jak i NCBFAA, reprezentują przedstawicieli branży spedycyjnej, w tym amerykański sektor transportu drogowego, który w 2021 roku osiągnął wartość 875,5 miliarda dolarów.

Biden znów uderza w Chiny! Nowe cła mocno ich zabolą…

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button