E-commerceMagazyny

Kolejna inwestycja Panattoni koło Łodzi. Tuż obok trasy do Chin!

Lokalizacja gwarantuje dostęp do głównych korytarzy transportowych

Panattoni wystartował z kolejną inwestycją w województwie łódzkim. Nowy kompleks o powierzchni około 30 000 metrów kwadratowych powstanie w Zgierzu, zaledwie 14 km od Łodzi i około 5 km od autostrady A2. Lokalizacja gwarantuje dostęp do głównych korytarzy transportowych w Polsce i Europie. 

Nowy kompleks Panattoni koło Łodzi

Prace budowlane rozpoczęły się na początku maja, a w pierwszym etapie zostanie zrealizowane 13 600 metrów kwadratowych powierzchni. Zakończenie tego obszaru zaplanowane jest na styczeń przyszłego roku, jednak ewentualny najemca może uzyskać wcześniejszy dostęp i rozpocząć działalność wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

Nasza nowa łódzka inwestycja doskonale wpisuje się w strategię rozwoju Panattoni, koncentrując się na optymalizacji łańcucha dostaw naszych klientów. Wysoki standard realizacji i strategiczna lokalizacja to klucz do sukcesu w dynamicznie rozwijającym się sektorze e-commerce i logistyki. W zasięgu godziny jazdy samochodem mieszka tu 4 mln ludzi, a w obrębie 6 godzin – aż 180 mln konsumentów – komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni.

Czytaj też: Panattoni z kolejnym kredytem! Duże środki na nowy park w Nowej Hucie

Obiekt będzie oddalony zaledwie o 14 km od Łodzi i około 5 km od autostrady A2 oraz węzła Emilia. Ponadto, w bezpośrednim sąsiedztwie parku znajduje się nowo wybudowana droga ekspresowa S14, która istotnie zwiększa możliwości logistyczne tego obszaru, wzmacniając jego pozycję jako kluczowego centrum przesyłek. Dodatkowo, niedaleko znajduje się Intermodalny Terminal Kontenerowy, który stanowi połączenie między Chinami a Europą Zachodnią.

Kolejny kompleks z innowacyjnymi rozwiązaniami

Łódzki kompleks będzie oferować powierzchnię magazynową dostosowaną do potrzeb branży logistycznej, e-commerce i innych sektorów wymagających efektywnego zarządzania zapasami. Hala będzie wyposażona w liczne punkty rozładunkowe, co umożliwi szybki przepływ towarów i optymalizację procesów logistycznych.

Czytaj też: Najlepsze inwestycje w polskich miastach: znamy laureatów Rankingu Inwestycji 2023!

Budynek zostanie poddany ocenie środowiskowej według standardu BREEAM na poziomie Excellent. Zaplanowano wzmocnienie dachu w celu zainstalowania paneli fotowoltaicznych, zastosowanie systemów oszczędzających wodę i energię oraz implementację nowoczesnych rozwiązań mających na celu poprawę dobrostanu użytkowników poprzez zwiększenie dostępu do naturalnego światła, zoptymalizowanie przestrzeni biurowej pod względem akustyki, jakości powietrza i komfortu termicznego.

W regionie łódzkim dostarczyliśmy już ponad 2,2 mln m kw. powierzchni przemysłowej, a w budowie jest kolejne 155 000 m kw. Nowy park, podobnie jak nasze inne projekty w okolicach Łodzi, stanowi odpowiedź na potrzeby najemców poszukujących optymalnych rozwiązań w logistycznym sercu Polski – dodaje Katarzyna Kujawiak.

Dopiero go budują, a już jest rozchwytywany. Park Panattoni pod Warszawą ma nowego najemcę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button