E-commerce

TikTok Shop wchodzi do Europy! Wiemy gdzie uruchomią pierwsze sklepy

Ekspansja TikTok Shop na Starym Kontynencie oznacza nową erę dla e-commerce w Europie

TikTok wkrótce poszerzy swoją działalność e-commerce na kontynentalną Europę. Firma zaprosiła już sprzedawców do testów beta w Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii. Jak donosi South China Morning Post, bazując na anonimowych źródłach, debiut TikTok Shop w Europie Zachodniej ma nastąpić latem tego roku.

Ekspansja TikTok Shop

TikTok Shop został uruchomiony w Azji na początku 2022 roku, a następnie rozszerzył swoją działalność na Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Dalsza ekspansja sklepu TikTok została opóźniona z powodu niezadowalających wyników na Wyspach, jednak teraz TikTok Shop ma się pojawić w Europie kontynentalnej.

Firma już zaprosiła sprzedawców z części krajów europejskich do testów. Platforma ma się pojawić także w Ameryce Środkowej. Dzięki dodaniu Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii i Meksyku, TikTok Shop będzie obecny w 13 krajach. W miejscach, w których już działa, platforma zdobyła silną pozycję.

Czytaj też: Czy TikTok Shop może zagrozić innym platformom e-commerce?

W grudniu ubiegłego roku TikTok Shop posiadał ponad 15 milionów sprzedawców na całym świecie, przy czym ponad 6 milionów dołączyło w drugiej połowie roku. Firma była na dobrej drodze do osiągnięcia globalnej wartości sprzedaży brutto (GMV) na poziomie około 20 miliardów dolarów. W tym roku TikTok dąży do osiągnięcia GMV na poziomie 50 miliardów dolarów dla swojego sklepu.

Przyszłość TikTok Shop w Europie

Chociaż TikTok Shop rozpocznie ekspansję w Europie kontynentalnej od kilku krajów zachodnich, bardzo prawdopodobne jest rozszerzenie działalności na pozostałe państwa. TikTok może również wprowadzić usługi realizacji zamówień na kontynencie, podobnie jak zrobił to już w Wielkiej Brytanii.

W zeszłym roku, TikTok zrezygnował z TikTok Storefront i powiązanej integracji z Shopify. W rezultacie, platforma nie oferuje już sprzedawcom alternatyw dla bezpośredniej sprzedaży na TikTok. Firma chce, aby zakupy były dokonywane bezpośrednio na platformie społecznościowej, zamiast przekierowywać użytkowników na zewnętrzne strony internetowe.

Czytaj też: Czy TikTok odpowiednio chroni dzieci? UE wszczyna postępowanie

Ekspansja TikTok Shop na Starym Kontynencie oznacza nową erę dla e-commerce w Europie. Przedsiębiorcy będą mieli nowe możliwości dotarcia do klientów, a konsumenci – nowy sposób robienia zakupów, który może zrewolucjonizować ich doświadczenia zakupowe.

Zakaz TikToka uderzy w sprzedawców? Firmy muszą zareagować 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button