LotniczyTransport

Polacy awarii MAXów się nie boją! LOT odebrał nowego Boeinga

Boeing 737 MAX 8 wzmocni dotychczasową siatkę połączeń polskich linii

Flota Polskich Linii Lotniczych LOT powiększyła się o nowego Boeinga 737 MAX 8. To ważne wydarzenie dla przewoźnika, który planuje dalsze poszerzenie swojej siatki połączeń. Polskie linie jeszcze w tym roku odbiorą dwie kolejne tego typu maszyny, a w przyszłym roku – osiem następnych.

Polskie Linie Lotnicze LOT wzmacniają flotę

Nowy Boeing 737 MAX 8, o rejestracji SP-LVN, przybył do Warszawy z Seattle, przerywając podróż międzylądowaniem w islandzkim Keflavíku. Jego przylot został uroczyście uczczony salutem wodnym na lotnisku Chopina. To pierwszy z jedenastu zamówionych samolotów tego typu, które mają wzmocnić flotę LOT-u.

Boeing 737 MAX 8, który dziś wylądował w Warszawie, wzmocni dotychczasową siatkę połączeń rozkładowych Polskich Linii Lotniczych LOT. W okresie wakacyjnym odbierzemy kolejne dwa egzemplarze, natomiast w przyszłym roku trafi do nas osiem kolejnych MAX-ów – mówi Robert Ludera, dyrektor Biura Siatki Połączeń PLL LOT.

Rozwój floty i siatki połączeń

W ubiegłym roku LOT wzbogacił swoją flotę o sześć Boeingów 737 MAX 8. Obecnie przewoźnik dysponuje 12 maszynami tego typu, a po odbiorze wszystkich zamówionych samolotów, flota przewoźnika wzbogaci się o 22 MAX-y. Ten rozwój jest możliwy dzięki współpracy polskich linii z amerykańskim leasingodawcą, spółką Air Lease Corporation.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Istniejący od 1929 roku, LOT jest jednym z najstarszych przewoźników lotniczych na świecie i jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Obecnie oferuje bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do takich krajów jak Stany Zjednoczone, Kanada, Indie, Japonia i Korea Południowa. Dzięki regularnemu zwiększaniu częstotliwości połączeń oraz poprawie oferty, przewoźnik umacnia swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Czytaj też: Samoloty Boeinga mogą się rozpaść w locie! Producent miał tuszować błędy w montażu

1500 dostaw 737 MAX

Zaledwie kilka dni wcześniej Boeing dostarczył swój 1500. egzemplarz modelu 737 MAX. Maszyna trafiła do linii lotniczych Ryanair. Amerykański producent posiada blisko 4800 zamówień na samoloty, jednak przez ostatni kryzys może mieć problem z regulowaniem zaległości w dostawach.

Tymczasem europejski rywal Boeinga zanotował ponad 3300 dostaw i około 7200 niezrealizowanych zamówień na model Airbus A320neo. Maszyna ta jest uznawana za bezpośrednią konkurencję 737 MAX i zdominowała rynek lotniczy. Jeśli zaś chodzi o wyniki bieżące, w ubiegłym miesiącu Airbus dostarczył 61 samolotów i uzyskał 57 nowych zamówień. Europejski gigant zaplanował na ten rok dostawę co najmniej 800 maszyn.

Pracownicy Boeinga fałszowali dokumenty?! FAA wszczyna śledztwo! W tle tajemnicze zgony

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button