Magazyny

Firma rozwija swój nowy park przemysłowy. To odpowiedź na potrzeby rynku

Kompleks będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania energooszczędne

Firma Bremer Projektentwicklung rozwija swój park przemysłowy koło Lipska. Na terenie przemysłowym Dölzig powstanie obiekt o powierzchni około 7 000 metrów kwadratowych. Prace ziemne na działce mają rozpocząć się na początku trzeciego kwartału. 

Park przemysłowy koło Lipska

Bremer Projektentwicklung kontynuuje rozwój swojego parku przemysłowego „B HUB” w Schkeuditz. Lokalizacja na obrzeżach Lipska, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A9 i lotniska towarowego w Lipsku, jest idealna dla firm usługowych, produkcyjnych i logistycznych.

Obecnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi najemcami. Dzięki modułowej konstrukcji mamy możliwość spełnienia indywidualnych życzeń naszych najemców – powiedziała Lisa Popp, menedżer projektu w Bremer.

Firma Bremer, specjalizująca się w budownictwie przemysłowym i handlowym z prefabrykatów betonowych, ma wieloletnie doświadczenie w realizacji takich nieruchomości przemysłowych.

To doświadczenie przekłada się również na nasz produkt B HUB, który chcemy realizować w coraz większej liczbie niemieckich miast – powiedział Bernd Jungholt, dyrektor zarządzający w Bremer Projektentwicklung.

Prace ziemne na 14 000 metrowej działce mają rozpocząć się na początku trzeciego kwartału. Pozwolenie na budowę zostało już wydane. Następnie rozpocznie się budowa nadziemna z prefabrykatów betonowych, wyprodukowanych w fabryce firmy w Lipsku. Przy budowie „pod klucz” Bremer Leipzig będzie współpracować z lokalnymi firmami budowlanymi.

Firma rozwija swój nowy park przemysłowy. To odpowiedź na potrzeby rynku
Bremer

Czytaj też: Panattoni z kolejnym kredytem! Duże środki na nowy park w Nowej Hucie

Świetna lokalizacja

Park przemysłowy ma być odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku logistycznego w regionie. Zlokalizowany w strategicznym miejscu, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A9 oraz lotniska towarowego w Lipsku, zapewni dogodny dostęp do kluczowych tras transportowych.

Jednym z kluczowych elementów innowacyjności obiektu jest jego zrównoważony charakter. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli firmy Bremer, kompleks będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania energooszczędne, w tym instalację fotowoltaiczną oraz system pomp ciepła powietrza, co pozwoli na minimalizację emisji CO2 i obniżenie kosztów eksploatacji dla najemców.

Firma rozwija swój nowy park przemysłowy. To odpowiedź na potrzeby rynku
Bremer

Czytaj też: Niemcy będą rozwijać się najwolniej na świecie. To duża szansa dla Polski

Niezwykłą cechą parku przemysłowego jest jego elastyczność. Dzięki modułowej konstrukcji, Bremer ma możliwość szybkiej adaptacji przestrzeni pod indywidualne potrzeby najemców, co stanowi istotną zaletę dla dynamicznie rozwijających się firm logistycznych i produkcyjnych.

Wierzymy, że park przemysłowy „B HUB” stanie się nie tylko symbolem innowacyjności, ale także ważnym elementem wsparcia rozwoju regionalnego. Nasze doświadczenie oraz zaangażowanie w realizację tego projektu sprawią, że stworzymy miejsce, które będzie nie tylko przyciągać inwestorów, ale także zapewni najlepsze warunki dla biznesu – podsumował Bernd Jungholt, dyrektor zarządzający w Bremer Projektentwicklung.

UPS otwiera nowe centrum dystrybucyjne. Obsłuży ponad 10 tysięcy klientów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button