Magazyny

Firma otwiera nowe centrum logistyczne. Będzie obsługiwać… wysyłkę dywanów

Dywany są produkowane w Turcji, Indiach, Chinach, Egipcie i Belgii

Przedsiębiorstwo Benuta uruchamia w Dormagen największe w Europie centrum logistyczne specjalizujące się w wysyłce… dywanów. Dzięki swojej filii logistycznej firma może teraz codziennie obsłużyć ponad 30 ramp załadunkowych, dostarczając aż 20 000 paczek do 27 krajów europejskich. Pojemność magazynu w Dormagen sięga około 1,5 miliona dywanów.

Największy taki obiekt w Europie

W Dormagen uruchomiono największe w Europie centrum logistyczne specjalizujące się w obsłudze dywanów. Nowy obiekt Benuty zajmuje obszar o wielkości 34 000 metrów kwadratowych. Dzięki zaawansowanej technologii logistycznej, firma jest zdolna do wysyłki aż 20 000 paczek do 27 krajów europejskich.

Nowe centrum powstało w miejscu starego magazynu dystrybucyjnego Michelin, który Benuta, europejski sprzedawca internetowy dywanów oraz jego spółka-córka BA Logistics, przejęły w 2018 roku. Z powodu niewystarczającej pojemności obiektu, konieczna była rozbudowa budynku o dodatkowe 12 000 metrów kwadratowych.

Czytaj też: Nike wynajmuje nowe centrum logistyczne. I to od razu na 20 lat!

Na dachu hali magazynowej został zainstalowany system fotowoltaiczny o powierzchni 4000 metrów kwadratowych, składający się z 2384 modułów PV, który generuje roczną moc energetyczną wynoszącą 999 kilowatów szczytowych. Dodatkowo, do ogrzewania i chłodzenia wykorzystywanych jest 17 pomp ciepła. Wraz z rozbudową powierzchni, wzrasta również zapotrzebowanie firmy na siłę roboczą.

W tej chwili zatrudniamy 70 pracowników w BA Logistics. W perspektywie długoterminowej, w związku z rozszerzeniem działalności, planujemy zwiększyć liczbę naszych pracowników do 100 osób – poinformował Karim Haschemi, dyrektor generalny BA Logistics.

Dynamiczny rozwój sektora

Konieczność zwiększenia powierzchni obiektu wynika z ciągłego wzrostu Benuty. Firma prognozuje wzrost obrotów o 30 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. BA Logistics, będąca w pełni zależną spółką-córką i dostawcą usług fulfilmentowych dla Benuty, bezpośrednio korzysta z tego rozwoju.

Rozbudowa naszego centrum logistycznego jest kamieniem milowym dla dalszego rozwoju BA Logistics i Benuta – stwierdził Ali Bagheri, założyciel i CEO BA Logistics.

Dotychczasowe usługi fulfilmentowe i logistyczne dla branży sprzedaży dywanów, zdolne do obsługi różnorodnych formatów, nie były dostępne w Europie. Nawet Amazon mógł dostarczać jedynie określone rozmiary dywanów.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Dywany są produkowane w Turcji, Indiach, Chinach, Egipcie i Belgii. Gdy dywan dociera do magazynu w Dormagen, pracownicy BA Logistics rozpakowują go i zajmują się jego przechowywaniem. Pracownicy przy stołach pakują dywany po złożeniu zamówienia w sklepie internetowym, a BA Logistics zleca dostawę w Niemczech usługodawcom takim jak DHL, UPS i DPD.

W przypadku ewentualnego zwrotu, w centrum logistycznym dywany są ponownie rozpakowywane i sprawdzane. Towary klasy A trafiają ponownie do sprzedaży, B do outletu w Bonn, a C są sprzedawane do krajów trzecich. Najświeższym dowodem na to, że handel dywanami online opłaca się dla dostawców logistycznych, są liczne zapytania od innych firm.

Amazon zbuduje gigantyczne centrum logistyczne! Pracę znajdzie 2 tysiące osób!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button