PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Polski operator logistyczny z historyczną inwestycją na Węgrzech

Obiekt stanie się strategicznym hubem dla rosnącej sieci lokalnych partnerów firmy

Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny, otworzy latem swój pierwszy magazyn na Węgrzech. Obiekt będzie częścią nowoczesnego parku logistycznego HelloParks Maglód, położonego niedaleko międzynarodowego lotniska w Budapeszcie i kluczowych szlaków drogowych. Inwestycja znacznie zwiększy możliwości firmy w obsłudze lokalnych i globalnych łańcuchów dostaw na Węgrzech.

Rohlig SUUS otwiera pierwszy magazyn na Węgrzech

Na podstawie długoterminowej umowy z węgierskim deweloperem nieruchomości przemysłowych HelloParks, polska firma wynajmie 7 tys. mkw. powierzchni w budynku MG3. Węgierska inwestycja SUUSa będzie pełnić funkcję wielofunkcyjnego centrum logistycznego, zawierającego magazyn o pojemności 3 tys. palet oraz terminal przeładunkowy.

Obiekt w Maglód stanie się strategicznym hubem dla rosnącej sieci lokalnych partnerów firmy. Oprócz usług magazynowych, operator oferuje w regionie całopojazdowy i drobnicowy transport drogowy, przewozy kolejowe, morskie i lotnicze, a także obsługę Project Cargo. Firma kładzie również nacisk na rozwój usług celnych.

Nowoczesny hub znacznie zwiększa nasze kompetencje na Węgrzech. Logistyka kontraktowa, w tym magazynowanie, kompletacja zamówień oraz usługi o wartości dodanej, takie jak co-packing czy etykietowanie, dołączają do naszego portfolio. Nasza nowa inwestycja może służyć jako magazyn surowców i wyrobów gotowych, a także jako centrum dystrybucyjne. Strategiczna lokalizacja w pobliżu autostrady M0, a także M4 – ważnego odcinka europejskiej trasy E60 – oraz uczęszczanego lotniska w Budapeszcie sprawia, że nasz magazyn to kluczowy węzeł w łańcuchach dostaw zarówno lokalnych firm, jak i tych międzynarodowych. W tym graczy z branży automotive, która jest jednym z filarów węgierskiej gospodarki – mówi Laszló Molnár, Dyrektor Oddziału Rohlig SUUS Logistics na Węgrzech.

Czytaj też: Rohlig SUUS Logistics planuje ekspansję. Zmiany w zarządzie

Oprócz dogodnej lokalizacji, kluczowym czynnikiem dla polskiego operatora była rozwijająca się sieć lokalnych firm w parku logistycznym Maglód. Przedsiębiorstwa mają tam dostęp do elastycznych i skalowalnych obiektów magazynowych i biurowych, co pozwala im na dostosowanie się do zmieniających się potrzeb. Obecnie 27 300 mkw., czyli ponad 60 proc. powierzchni w obiekcie Maglód MG3, jest już zajęte przez duże firmy takie jak Aeroplex, Loginvent i WellPack.

Rohlig SUUS Logistics

Ekorozwiązania i certyfikat środowiskowy

Magazyn MG3 o powierzchni 45 000 m2, będący drugim etapem projektu HelloParks Maglód, był pierwszym przemysłowym obiektem na Węgrzech, który otrzymał najwyższą ocenę BREEAM Outstanding w kategorii New Construction. Certyfikacja ta potwierdza, że budynek spełnia zasady zrównoważonego rozwoju oraz jest przyjazny dla pracowników i środowiska. Ocena obejmuje nie tylko końcowy efekt, ale również proces projektowania, budowy i zarządzania, w tym pozyskiwanie surowców, gospodarkę odpadami oraz zastosowane technologie. Deweloper jako pierwszy na Węgrzech uzyskał ocenę Excellent w kategorii nieruchomości przemysłowych dla hali MG1 w parku Maglód, która już jest w pełni wynajęta.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Zakończyliśmy złożony i długotrwały proces negocjacji z naszym nowym klientem – wszyscy w zespole ciężko pracowali, aby przyczynić się do sukcesu transakcji. Nasze najnowsze osiągnięcie w rejonie międzynarodowego lotniska w Budapeszcie napawa nas dumą i wzmacnia nasze ambicje, aby HelloParks Maglód stał się najsilniejszym graczem na tym rynku. Oprócz dogodnej lokalizacji dla naszych najemców kluczowe są także zrównoważony rozwój oraz możliwość prowadzenia elastycznych i wydajnych operacji, a my zapewniamy im najnowocześniejsze obiekty, spełniające ich potrzeby – mówi András Bodahelyi, Senior Business Development Manager w HelloParks.

Kolejny olbrzym na Lubelszczyźnie! I już ma 4 najemców!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button