Magazyny

Nike wynajmuje nowe centrum logistyczne. I to od razu na 20 lat!

Kampus będzie jednym z siedmiu planowanych obiektów w Magna Park

Firma Nike zawarła umowę najmu nowego centrum logistycznego w Magna Park Corby w hrabstwie Northamptonshire. Gigant najwyraźniej ma spore zaufanie do dewelopera, firmy GLP, bowiem czas trwania najmu to aż 20 lat, a obiekt jeszcze nawet nie powstał.

Nike wybiera wschodnie wybrzeże Anglii

Nowe centrum logistyczne będzie głównym punktem dla łańcucha dostaw Nike w Wielkiej Brytanii. Kompleks będzie zawierał magazyny, biura oraz udogodnienia sportowe i rekreacyjne. Budynek zostanie poddany certyfikacji środowiskowej BREEAM na poziomie „Outstanding”. Deweloper zapewnił też, że będzie minimalizować emisję węgla podczas procesu budowy.

Czytaj też: Zalando rozszerza współpracę z marką modową Nike

GLP twierdzi, że Magna Park Corby zostanie zaprojektowany z myślą o dobrostanie, oferując bieżnie, siłownie na świeżym powietrzu, obszary do różnorodnych gier i rekreacji. Dodatkowo będzie dostępna trasa ćwiczeń o długości 5,76 km, ścieżka przyrodnicza o długości 2 km oraz 3,7 km innych ścieżek.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Nike w Magna Park Corby. Nowa lokalizacja pomoże wzmocnić umiejętności i wygenerować wysokiej jakości nowe miejsca pracy. Budynek zminimalizuje ślad węglowy i umożliwi prowadzenie zdrowego stylu życia.  Tą inwestycją wyrażamy zaufania wobec wschodnich regionów środkowej Anglii i pomoże przyspieszyć potrzebny długoterminowy wzrost w całym regionie – mówi Bruce Topley, dyrektor zarządzający GLP w Wielkiej Brytanii.

GLP

Duży obiekt logistyczny

Eb Mukhtar, wiceprezes Nike ds. operacji i logistyki w Europie, stwierdził, że belgijska placówka Nike była wcześniej wystarczająca dla europejskiej logistyki, ale obecnie to Wielka Brytania jest największym rynkiem dla firmy. Kampus będzie jednym z siedmiu planowanych obiektów w Magna Park. Dwa z największych obiektów są już ukończone – jeden wynajęty Top Hatowi, a drugi nieujawnionej jeszcze firmie. Centrum Nike będzie zlokalizowane na terenie o powierzchni niemal 17,5 hektara i będzie realizować zamówienia na obuwie, odzież i sprzęt Nike.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Corby oraz ogólnie całe wschodnie regiony środkowej Anglii pozostają kluczowymi obszarami dla brytyjskiego rynku magazynów i dystrybucji. Dane z Urzędu Statystycznego (ONS) opublikowane w 2022 roku pokazały znaczący wzrost udziału przedsiębiorstw transportu i magazynowania w regionie Midlands w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

W ciągu tego okresu udział jednostek transportu i logistyki w ogólnej liczbie jednostek biznesowych wzrósł o 14,3% w północnej części hrabstwa Northamptonshire, gdzie zlokalizowany jest kompleks Magna Park Corby.

Kryzys? Nike ma problem z dostawami. Winne zamknięte fabryki w Azji

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button