PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku

Niemiecki gigant wchodzi w polską logistykę! Zatrudni prawie 2 tysiące osób!

Firma zamierza zlecić część swoich działań logistycznych firmom zewnętrznym

Otto, znaczący gracz na niemieckim rynku e-commerce, poinformował o zamiarze zlecenia części swoich działań logistycznych firmom zewnętrznym. W ramach tej strategii Otto planuje wybudować nowe centrum wysyłkowe w Polsce, z którego będą kompletowane i wysyłane zamówienia do klientów w Niemczech.

Otto rozwija działalność w Polsce

Niemiecka Grupa Otto ujawniła, że w ubiegłym roku jej dochody zmniejszyły się o 9 procent, osiągając całkowitą kwotę 10,8 miliarda euro. W tym samym czasie, platforma handlowa Otto zwiększyła liczbę partnerów rynkowych o 33 procent, przekraczając liczbę 6 500. Dodatkowo firma zapowiedziała otwarcie rynku dla sprzedawców z Europy.

W celu kontynuowania rozwoju e-commerce, firma zdecydowała się zainwestować w swoje działania logistyczne. Ostatnio zainwestowano ponad 150 milionów euro w budowę zautomatyzowanego magazynu o powierzchni 16 300 metrów kwadratowych w Niemczech. Magazyn ten rozpocznie działalność jeszcze w tym roku.

Firma zamierza również zlecić część swoich działań logistycznych firmom zewnętrznym. W tym celu Otto wybuduje nowe centrum wysyłkowe w Polsce, z którego będą kompletowane i wysyłane zamówienia do klientów w Niemczech.

Niemiecki gigant wchodzi w polską logistykę! Zatrudni prawie 2 tysiące osób!
Otto Group

Czytaj też: Panattoni z kolejną inwestycją w Iłowie. I z pierwszą dla Hermesa

Rozwój logistyki poza granicami Niemiec

Grupą odpowiedzialną za logistykę w firmie Otto jest Hermes Fulfillment, która stanowi integralną część struktur logistycznych Grupy Otto. Posiada ona obecnie kilka placówek w Niemczech, Szwajcarii, Czechach, we Włoszech oraz w Polsce.

To właśnie Hermes Fulfillment otworzy nowe centrum wysyłkowe Otto w Polsce. To pierwszy raz, gdy gigant e-commerce buduje zupełnie nową lokalizację poza granicami Niemiec. Nowoczesne centrum do realizacji zamówień zajmie łącznie 118 000 metrów kwadratowych i rozpocznie działalność jesienią tego roku. Będzie zatrudniać nawet do 1 900 pracowników, którzy będą odpowiedzialni za przechowywanie, kompletowanie i wysyłanie produktów Otto do klientów w Niemczech.

Czytaj też: Przeciętne wynagrodzenie to już ponad 8 tys. a będzie jeszcze lepiej

Inwestycja powstanie zaledwie 20 km od granicy Niemiec i zostanie poddana procesowi certyfikacji środowiskowej DGNB na poziomie Gold. W obiekcie zainstalowano system fotowoltaiczny o mocy 0,5 MWp, który może być rozbudowany o kolejne 1,5 MWp. Udział energii pochodzącej z odnawialnych źródeł w rocznym zapotrzebowaniu na energię końcową wynosi 27,3 proc. Dodatkowo obiekt został wyposażony w zaawansowany system BMS, który umożliwia kontrolę nad centralami wentylacyjnymi z rekuperacją oraz oświetleniem hali. Ponadto zapewniono miejsca parkingowe dla około 100 rowerów oraz infrastrukturę wspierającą samochody elektryczne, obejmującą 22 punkty ładowania.

Żółty gigant przenosi działalność! Gdzie teraz będzie działać?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button