PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyMorskiTransport

Amazon znów dekarbonizuje flotę. 50 e-ciężarówek już w Kalifornii

Elektryczne ciężarówki mają zasięg ponad 440 kilometrów na jednym ładowaniu

Amazon dodał do swojej floty kolejne elektryczne ciężarówki. Aż 50 Volvo VNR dołączyło do floty giganta w Kalifornii. Dziesięć z tych pojazdów ma przewozić kontenery firmy w portach Los Angeles i Long Beach. Volvo skorzystało z funduszy pochodzących z rządu federalnego.

E-ciężarówki już we flocie

Według Amazon, elektryczne ciężarówki mają zasięg ponad 440 kilometrów na jednym ładowaniu i łączną masę brutto 37 ton.

Jesteśmy dumni, że uruchamiamy naszą największą flotę ciężarówek elektrycznych w Kalifornii. Transport ciężarowy to szczególnie trudny segment do dekarbonizacji, co sprawia, że jesteśmy tym bardziej podekscytowani, mając te pojazdy już dzisiaj we flocie – powiedział Udit Madan, wiceprezes ds. operacji w Amazonie.

Nowe ciężarówki będą uzupełnieniem 35 już wcześniej działających w Kalifornii. Oprócz tego, firma posiada już setki dostawczych elektrycznych furgonetek, które w bardziej ekologiczny sposób dostarczają przesyłki w różnych częściach stanu.

Dodanie ciężarówek elektrycznych do floty działającej w portach San Pedro Bay jest kontynuacją działań firmy na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla, zwłaszcza w kontekście przygotowań Kalifornii do przechodzenia na pojazdy zeroemisyjne.

Czytaj też: Amazon rezygnuje ze swojego “uśmiechniętego” opakowania! To dopiero eko-rewolucja!

Kalifornijskie dotacje na elektryki

Volvo skorzystało z funduszy pochodzących z rządu federalnego. W 2021 roku producent otrzymał dotację w wysokości 21,7 miliona dolarów na wprowadzenie ciężarówek oraz budowę infrastruktury ładowania dla pojazdów elektrycznych o dużej ładowności z Programu Grantów Targeted Airshed Agencji Ochrony Środowiska i Zarządu ds. Kontroli Jakości Powietrza na obszarze South Coast.

Czytaj też: USA zlecają pokaźny przelew dla kolejnego producenta czipów. Następny, proszę!

W ramach tej pomocy federalnej producent dostarczył wówczas 70 ciężarówek elektrycznych VNR klientom w stanie. Gubernator Kalifornii, Gavin Newsom, zaznaczył, że stan ten wspiera firmy w podejmowaniu takich inwestycji, ustanawiając jedne z najbardziej ambitnych celów klimatycznych na świecie.

Newsom zauważył, że żaden inny stan nie stworzył takiego środowiska, które umożliwiłoby różnym firmom, w tym Amazonowi, bycie liderami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz podejmowanie istotnych kroków ku dekarbonizacji transportu.

Firma stawia na elektryczne ciężarówki Volvo. Wyjadą na ulice Sydney

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button