Magazyny

Powstaje nowy obiekt logistyczny nad Bałtykiem. Będzie w pełni zautomatyzowany

Koszty budowy nowego kompleksu oszacowano na 14 milionów euro

Firma dostawcza i realizująca zamówienia z Finlandii, Posti, zapowiedziała dużą inwestycję na obszarze Bałtyku. W planach operatora jest budowa nowego obiektu logistycznego z zastosowaniem automatyzacji dla dostawcy paczek Itelli. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z koncepcją „inteligentnego budynku” i będzie w pełni zautomatyzowany.

Nowe centrum logistyczne w Estonii

Nowy obiekt logistyczny powstanie w estońskiej gminie Rae, niedaleko Tallinna, i będzie jednym z głównych centrów sortowania przesyłek firmy Posti nad Bałtykiem. Koszty budowy nowego kompleksu oszacowano na 14 milionów euro.

Prace budowlane na obszarze o powierzchni trzech hektarów już się rozpoczęły, a centrum logistyczne ma mieć docelowy rozmiar około 7500 m². Jego uruchomienie zaplanowano na 2025 rok.

Istotnym aspektem nowej lokalizacji będzie zdolność rozszerzania przyszłych operacji o powierzchnię 2400 m², oraz rozbudowana infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych i innych udogodnień dla pracowników.

Według naszych szacunków, wzrost zakupów online w Estonii nadal jest silny, podobnie jak popularność automatów paczkowych jako najbardziej preferowanej metody dostawy. Dzięki nowemu centrum nasza zdolność do obsługi paczek prawie się potroi. Chcemy nie tylko utrzymać, ale również przekroczyć wysokie standardy ustalone przez naszych klientów – powiedział Gediminas Mickus, dyrektor Naltics, Itella Smartpost.

Powstaje nowy obiekt logistyczny nad Bałtykiem. Będzie w pełni zautomatyzowany
LinkedIn/Smartpost Itella Baltics

Czytaj też: Amazon zbuduje gigantyczne centrum logistyczne! Pracę znajdzie 2 tysiące osób!

Pełna automatyzacja obiektu

Firma poinformowała, że nowe systemy zainstalowane w obiekcie zapewnią pełną automatyzację we wszystkich procesach obsługi przesyłek Itelli, co znacznie zwiększy zdolność sortowania paczek. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z koncepcją „inteligentnego budynku”, co oznacza, że jego system czujników umożliwia zdalne sterowanie i monitorowanie różnych czynników, takich jak zużycie energii.

Czytaj też: Stopa inwestycji w Polsce jest najniższa od trzech dekad. Na szczęście niedługo odbije

Nowe centrum będzie miało możliwość ładowania nawet 82 samochodów elektrycznych, a wprowadzimy to stopniowo do 2030 roku. Pomoże nam to w osiągnięciu ambitnych celów zeroemisyjności Posti. Zaplanowaliśmy centrum z myślą o poprawie doświadczenia pracowniczego i utrzymaniu wysokich standardów bezpieczeństwa pracy – dodał Erich Jeerik, dyrektor operacyjny Itella Estonia.

Kolejna firma zostaje na dłużej w MLP Pruszków II. Umowa najmu przedłużona

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button