Magazyny
Gorące newsy

Amazon zbuduje gigantyczne centrum logistyczne! Pracę znajdzie 2 tysiące osób!

Gigant e-commerce planuje utworzenie 1400 nowych miejsc pracy od razu po otwarciu

Amazon zamierza wybudować nowe centrum logistyczne w Northampton. Gigant e-commerce planuje zatrudnić w obiekcie ponad 2000 osób.

Nowe centrum logistyczne Amazon

Nowy obiekt zostanie otwarty w 2026 roku. Centrum logistyczne będzie miało powierzchnię 186 tysięcy metrów kwadratowych i będzie składało się z trzech pięter z robotami, gdzie towary będą składowane, a zamówienia klientów będą realizowane przy użyciu zaawansowanych technologii.

Nowe centrum logistyczne Amazon będzie częścią kompleksu SEGRO Logistics Park, położonego w pobliżu węzła 15 autostrady M1. Gigant e-commerce planuje utworzenie 1400 nowych miejsc pracy od razu po otwarciu, a liczba zatrudnionych w ciągu trzech pierwszych lat ma wzrosnąć do ponad 2000 osób.

Czytaj też: Amazon rozszerza dostawy dronami! Tyle, że nawet pozwolenia nie ma

Firma zatrudni inżynierów, pracowników działów HR i IT, ekspertów ds. bezpieczeństwa i higieny pracy, specjalistów finansowych oraz pracowników zajmujących się kompletowaniem, pakowaniem i dystrybucją zamówień klientów.

Inwestycje Amazona w regionie

Neil Travis, kierownik regionalny Amazona, stwierdził, że East Midlands jest istotnym regionem dla firmy, z ponad 6000 małymi i średnimi partnerami handlowymi. Dodatkowo, wyraził radość z potwierdzenia ciągłego zaangażowania poprzez inwestycję w zaawansowane centrum realizacji zamówień w Northampton o wartości 500 milionów funtów.

Nowa lokalizacja stworzy ponad 2000 nowych miejsc pracy, zwiększając liczbę naszych pracowników na East Midlands do ponad 10 000 pełnoetatowych i niepełnoetatowych stanowisk, a wartość naszych inwestycji w region sięga ponad 4 miliardy funtów od 2010 roku. Amazon kontynuuje inwestowanie w budynki i innowacyjną technologię, aby zapewnić naszym pracownikom jedne z najbardziej zaawansowanych miejsc pracy tego rodzaju na świecie, dbając o ich dobrostan podczas obsługi naszych klientów – dodał.

Czytaj też: Poziom życia w Wielkiej Brytanii kolejny rok się nie poprawi

Jednym z kluczowych czynników napędzających rozwój rynku magazynowego w rejonie Northampton jest jego doskonałe połączenie z głównymi drogami i siecią transportową. Znajduje się tu kilka ważnych autostrad, ułatwiających szybką i sprawną dystrybucję towarów zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. Dodatkowo, bliskość portów morskich na wschodnim wybrzeżu sprawia, że Northampton jest atrakcyjnym miejscem dla firm zajmujących się handlem międzynarodowym, które potrzebują efektywnych rozwiązań logistycznych.

Amazon rezygnuje ze swojego “uśmiechniętego” opakowania! To dopiero eko-rewolucja!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button