MorskiTransport

Niemcy musieli wypuścić zatrzymany statek z Rosji! Przewoził wzbogacony uran!

Statek pływający pod banderą Wysp Marshalla przewoził także wzbogacony uran

Statek towarowy z Rosji, wcześniej zatrzymany w Niemczech pod zarzutem naruszenia sankcji, opuścił port w Rostocku. Informacje potwierdził główny urząd celny w Stralsundzie, nie podając żadnych szczegółów. Z medialnych informacji wynika, że Niemcy musieli wypuścić zatrzymany statek z Rosji ze względu na obowiązujące przepisy.

Niemcy musieli wypuścić statek z Rosji

Statek Atlantic Navigator II przewoził 251 kontenerów z drewnem brzozowym do Stanów Zjednoczonych. Na początku marca maszyna została zatrzymana przez niemieckie służby celne po tym, jak statek musiał zatrzymać się w niemieckim porcie z powodu uszkodzenia śruby napędowej. Śrubę naprawiono, a statek może teraz bezpiecznie opuścić niemiecki port.

Okazuje się bowiem, że wcześniejsze zatrzymanie statku nie było zgodne z prawem. Transport rosyjskiego drewna co prawda podlega sankcjom UE, ale nie amerykańskim, przez co Niemcy musieli wypuścić zatrzymany statek z Rosji.

Czytaj też: Rosjanie w końcu to przyznali! Amerykańskie sankcje na rosyjską ropę uderzyły w giganta

Według informacji „Ostsee Zeitung„, statek pływający pod banderą Wysp Marshalla, przewoził także wzbogacony uran dla niektórych klientów w USA. Paliwo uranowe jest zwolnione zarówno z amerykańskich, jak i unijnych sankcji.

Sankcje na Rosję

Po agresji Rosji na Ukrainę społeczność międzynarodowa zdecydowała się na wprowadzenie surowych sankcji w celu ukarania Moskwy za naruszenie integralności terytorialnej Ukrainy oraz destabilizację sytuacji na wschodniej granicy Europy. Sankcje te miały na celu narzucenie Rosji konkretnych konsekwencji za jej działania, a także zapobieżenie podobnym incydentom w przyszłości.

Jednym z głównych punktów sankcji było ograniczenie dostępu Rosji do międzynarodowych rynków finansowych, co miało na celu osłabienie gospodarki kraju i zmuszenie go do zmiany kursu politycznego. W rezultacie, rosyjskie firmy, banki i instytucje finansowe spotkały się z ograniczeniami w dostępie do kredytów i inwestycji, co poważnie wpłynęło na ich zdolność do funkcjonowania na arenie międzynarodowej.

Czytaj też: Wielka Brytania omija sankcje i handluje z Rosją. Swoje sankcje

Ponadto, wiele krajów nałożyło sankcje na rosyjskie firmy i osoby fizyczne poprzez zamrożenie ich aktywów za granicą oraz zakazując handlu z nimi. To spowodowało dodatkowe problemy dla rosyjskiej gospodarki, zwłaszcza w sektorach takich jak energia, surowce naturalne i przemysł zbrojeniowy.

W reakcji na sankcje, Rosja próbowała zminimalizować ich skutki poprzez poszukiwanie nowych partnerów handlowych i inwestycyjnych. Jednakże, mimo tych wysiłków, skutki sankcji były odczuwalne i przyczyniły się do pogorszenia się sytuacji gospodarczej w kraju.

Może i w Rosji jest bieda, ale za to będą też szybkie pociągi! Całe dwa!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button