IntralogistykaMagazyny

Tak wygląda przyszłość magazynowania? Firma prezentuje inteligentny system regałowy

Za pomocą czułych anten umieszczonych w ruchomych przegródkach, rejestrowana jest dokładna liczba nośników ładunku

Na międzynarodowej wystawie rozwiązań intralogistycznych LogiMAT, firma Schulte Lagertechnik zaprezentowała inteligentny system regałowy z automatycznymi transporterami. Czy nowy system zrewolucjonizuje branżę?

Schulte Lagertechnik prezentuje swój inteligentny system regałowy

Schulte Lagertechnik po raz pierwszy zaprezentowała swój inteligentny system regałowy z automatycznymi transporterami oraz swój nowy wizerunek marki. Inteligentny regał jest w stanie monitorować stan zapasów, określać, kiedy trzeba złożyć nowe zamówienie oraz wskazywać, które półki należy uzupełnić.

Za pomocą czułych anten umieszczonych w ruchomych przegródkach, rejestrowana jest dokładna liczba nośników ładunku. Odbywa się to bezkontaktowo za pomocą technologii RFID (Radio-Frequency-Identification). Według Schulte, udostępnienie dodatkowych istotnych danych, takich jak dokładna lokalizacja w magazynie czy data składowania, ułatwia procesy magazynowe – aż do zautomatyzowanego składania zamówień. Firma zapewnia, że instalacja tej technologii – czy to w nowo projektowanym magazynie, czy w już istniejącym – jest zawsze prosta.

Czytaj też: Co za innowacja! Już nie palety, a całe regały będą się przesuwać

Automatyzacja magazynów

Schulte zaprezentowała również swoje systemy regałowe z automatycznymi transporterami, które mają być odpowiednie dla każdej instalacji logistycznej z wykorzystaniem transporterów. Element przechwytywania może być łatwo dostosowany do różnych urządzeń transportowych, aby zapewnić bezpieczny transport. Modułowa konstrukcja regałów w połączeniu z bogatym wyposażeniem umożliwia efektywne przechowywanie każdego rodzaju towaru.

Tak wygląda przyszłość magazynowania? Firma zaprezentowała inteligentny system regałowy
Schulte Lagertechnik

Czytaj też: Nastroje w strefie euro coraz lepsze. Nadchodzi ożywienie?

Automatyzacja magazynów to nieodłączny element współczesnej logistyki, który rewolucjonizuje sposób, w jaki zarządzane są zapasy oraz realizowane są procesy dystrybucji. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, magazyny stają się coraz bardziej efektywne, precyzyjne i elastyczne.

Automatyzacja magazynów postępuje. Firmy zawarły ważny sojusz

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button