KolejowyTransport

RegioJet uruchamia bezpośrednie połączenie na Ukrainę! I całkowicie ominie Polskę

Nowe połączenie Praga–Koszyce–Čop będzie alternatywą dla linii Praga–Przemyśl

RegioJet uruchomił pierwsze bezpośrednie połączenie kolejowe na Ukrainę. Międzynarodowy pociąg będzie kursował między Pragą a ukraińskim Čopem. Linia ominie Polskę i będzie przebiegać przez Słowację.. Pierwotna „ukraińska” linia Praga–Przemyśl kursuje tylko do polskiej granicy.

RegioJet wprowadza połączenie na Ukrainę

RegioJet wprowadza nowe międzynarodowe połączenie na Ukrainę. Będzie to pierwsza bezpośrednia linia między Czechami a naszym wschodnim sąsiadem. Przygotowania do uruchomienia nowego połączenia ogłoszono już w listopadzie ubiegłego roku przez ukraińskie państwowe koleje Ukrzaliznycja, które będą współpracować z RegioJetem na tej trasie.

Pierwszy pociąg wyruszy w trasę w środę 27 marca. Jak informuje Zdopravy, przewoźnik już rozpoczął sprzedaż biletów. Nowe połączenie Praga–Koszyce–Čop będzie alternatywą dla linii Praga–Przemyśl, na której nocny pociąg kursuje jedynie do polsko-ukraińskiej granicy. Nowe połączenie ominie Polskę, a pociąg kursować będzie przez Słowację.

To pierwsze w stu procentach komercyjne bezpośrednie połączenie między Unią Europejską a Ukrainą – powiedziała rzeczniczka firmy Alexandra Janoušek Kostřicová.

RegioJet uruchamia bezpośrednie połączenie na Ukrainę. I całkowicie ominie Polskę
RegioJet

Czytaj też: Ukraina połączy swoją kolej z Polską! Będą dymy na granicy?

Pociągi na Ukrainę codziennie

RegioJet wykorzystuje fakt, że ze Słowacji do ukraińskiego Čopu można dojechać po torach o zachodnim rozstawie 1435 mm. Właściciel RegioJetu, Radim Jančura przekazał, że jego firma zainwestuje w infrastrukturę na stacjach w ukraińskim Čopie. Firma planuje w przyszłości przedłużyć trasę aż do Mukaczewa.

Jak informuje Zdopravy, w pociągach będą dostępne wagony sypialne i siedzące. Pasażerowie otrzymają w cenie biletu śniadanie i kolację. RegioJet doda bezpośrednie wagony do nocnych połączeń na istniejącej linii Praga–Koszyce, które następnie po przestawieniu będą kontynuować podróż aż do Čopu.

Czytaj też: Ukraińskie firmy w Polsce coraz częstsze. 10% JDG należy do nich

Pierwszy pociąg wystartuje z Pragi 27 marca o godzinie 21:38. Na miejscu powinien być następnego dnia o godzinie 10:35 czasu ukraińskiego. W przeciwnym kierunku pierwszy pociąg wyruszy w czwartek 28 marca o godzinie 17:35 czasu ukraińskiego, a do Pragi dojedzie następnego dnia o 5:57. Ceny biletów wahają się od 459 koron (78,5 zł) za miejsce siedzące do 740 koron (126,6 zł) za leżankę. Pociągi będą kursować codziennie.

Bunt maszyn? Wagon RegioJet odczepił się i sam przejechał przez Pragę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button