MagazynyTransport

Park MLP pod Warszawą wciąż popularny. Kolejny najemca przedłużył umowę 

W ciągu ponad dwóch dekad istnienia, kompleks przekształcił się w swoiste małe miasteczko

Firma logistyczna Uni-logistics przedłużyła dzierżawę około 2900 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w centrum logistycznym MLP Pruszków I. Park MLP pod Warszawą cieszy się dużym zainteresowaniem najemców, których łącznie jest aż 40.

Park MLP Pruszków pod Warszawą nie traci na popularności

MLP Group podpisała nową umowę z Uni-logistics, przedłużając na kolejne lata najem około 2900 metrów kwadratowych w centrum logistycznym pod Warszawą. Firma wykorzystuje około 2850 metrów kwadratowych powierzchni do celów magazynowych, a pozostałe 60 metrów kwadratowych pełni funkcje socjalne i biurowe. Uni-logistics działa w branży transportu, spedycji i logistyki (TSL). Międzynarodowa firma utrzymuje sieć własnych magazynów logistycznych oraz posiada własną agencję celną, co umożliwia jej świadczenie efektywnej i kompleksowej obsługi w zakresie transportu różnorodnych towarów, włączając w to farmaceutyki oraz ładunki o nietypowych wymiarach.

Czytaj też: Jest nowy najemca MLP Łódź. Już czeka na ukończenie magazynu

Uni-logistics dynamicznie się rozwija – naszą maksymą jest indywidualne podejście do świadczonych usług, co pozwala na elastyczne dostosowywanie oferty do potrzeb każdego klienta w zakresie usług spedycji morskiej, lotniczej i transportu drogowego, scalając i uzupełniając je o rozwiązania przeładunków i magazynowania. Jesteśmy bardzo zadowoleni z lokalizacji naszego magazynu w centrum logistycznym MLP Pruszków I, a nasi klienci również doceniają jego strategiczne położenie. Zaangażowanie doradców z Newmark Polska przyczyniło się do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów i realizacji naszych celów biznesowych – powiedział Kamil Walukiewicz, Contract Logistics Business Development Manager w firmie Uni-logistics.

„Małe miasteczko”

Park MLP Pruszków I pod Warszawą cieszy się dużą popularnością wśród najemców. Obiekt położony jest zaledwie 19 kilometrów od Warszawy i zapewnia efektywne połączenia drogami ekspresowymi i autostradami z innymi regionami Polski. Zwiększa to atrakcyjność miejsce wśród firm z praktycznie każdej branży..

Centrum logistyczne MLP Pruszków I jest naszym pierwszym i jednym z najpopularniejszych projektów, który pozostaje w całości wynajęty. Niestety nie mamy tutaj możliwości dalszej rozbudowy. Dlatego praktycznie wszyscy najemcy regularnie przedłużają umowy. Jeśli natomiast zwolni się jakaś przestrzeń to jest ona bardzo szybko zajmowana przez nowych lub obecnych najemców. Pomimo, że jest to również nasze najstarsze centrum to obiekty są systematycznie modernizowane i dopasowywane do naszych wewnętrznych bardzo wysokich standardów – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członkini Zarządu, Chief Development Officer w MLP Group S.A.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Łącznie MLP Pruszków I oferuje prawie 170 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-produkcyjnej, wykorzystywanej przez blisko 40 najemców. W ciągu ponad dwóch dekad istnienia, kompleks przekształcił się w swoiste małe miasteczko z własną infrastrukturą. W centrum dostępne są stacje ładowania samochodów elektrycznych i hybryd, zasilane w 100% energią fotowoltaiczną. Dodatkowo, oferowana jest możliwość wypożyczenia rowerów miejskich. Park posiada znaczne potencjały rozwojowe dla klientów oraz proporcjonalnie dużą liczbę miejsc parkingowych.

Kolejna inwestycja w Wielkopolsce. Rusza rozbudowa MLP Poznań

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button