LotniczyTransport

Rusza rozbudowa lotniska w Wiedniu. Będzie jeszcze większe!

W nowym obiekcie powstanie ogółem trzydzieści punktów handlowo-gastronomicznych

Rusza rozbudowa lotniska w Wiedniu w kierunku południowym. Przy Terminalu 3 w ciągu następnych trzech lat powstanie nowy wielofunkcyjny obiekt o powierzchni 70 tysięcy metrów kwadratowych. Koszty wyniosą 420 milionów euro, a finansowanie będzie pochodzić w pełni ze źródeł własnych.

Rozbudowa lotniska w Wiedniu ruszyła

W nowym obiekcie znajdować się będą nowe przestrzenie handlowe, restauracyjne i rekreacyjne, bramki oraz kontrola bezpieczeństwa. Według dyrektora Juliana Jägera, rozbudowa lotniska w Wiedniu na południe jest podstawą do osiągnięcia statusu pięciogwiazdkowego portu lotniczego. Obecnie w ocenie Skytrax wiedeńskie lotnisko posiada cztery gwiazdki.

Jak informuje portal Zdopravy, w nowym obiekcie powstanie ogółem trzydzieści punktów handlowo-gastronomicznych. Ekspansja na południe zwiększy powierzchnię lotniska o te przestrzenie o pięćdziesiąt procent, osiągając łączną powierzchnię 30 tysięcy metrów kwadratowych. Liczba bramek wzrośnie o osiemnaście, z których wszystkie będą dostępne dla pasażerów korzystających z autobusów. Poza centralną kontrolą bezpieczeństwa obiekt przewiduje także ulepszone ścieżki przesiadkowe dla pasażerów między bramkami F, G, C i D.

Czytaj też: Ruch lotniczy w Niemczech stale maleje. I raczej się nie poprawi

W ubiegłym roku lotnisko w Wiedniu obsłużyło 29,5 miliona pasażerów, co było jego drugim najlepszym wynikiem w historii. W tym roku liczba obsłużonych pasażerów może przekroczyć 30 milionów. W przyszłości pojemność lotniska może zostać zwiększona poprzez na przykład trzecią drogę startową lub kolejne rozbudowy infrastruktury terminalowej.

Lotnisko we Wiedniu

Lotnisko we Wiedniu to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Europie Środkowej. Położone zaledwie 18 km na wschód od centrum Wiednia, lotnisko obsługuje miliony pasażerów rocznie, łącząc Austrię z całym światem. Lotnisko jest świetnie skomunikowane z systemem transportu publicznego. Dojazd pociągiem lub autobusem jest szybki i komfortowy.

Czytaj też: ORLEN właścicielem austriackiej sieci stacji paliw

Na lotnisko można dojechać samochodem autostradą A4. Między centrum Wiednia a lotniskiem kursuje również specjalny bezpośredni pociąg CAT (City Airport Transit), któremu dojazd do Wiena Mitte zajmuje ok. 15 minut. Można także skorzystać z dużo tańszych pociągów S-Bahn, ale tu podróż będzie nieco dłuższa. Kursują też specjalne autobusy, łączące lotnisko z dworcami Wien Sud oraz Wien West, a także z UNO City.

Austriacy zatwierdzili inwestycję 2,4 mld euro w wiedeńską sieć kolejową

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button