PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Chiny testują swój samolot. Zrobią pokaz nad Hongkongiem 

To będzie pierwsza wizyta tego samolotu poza Chinami kontynentalnymi

W połowie grudnia Chiny przetestują swój samolot pasażerski COMAC C919. Maszyna po raz pierwszy wystartuje z Chin kontynentalnych i przeprowadzi pokazowy lot nad Zatoką Wiktorii.

Samoloty COMAC C919 i ARJ21 odwiedzą Hongkong

Międzynarodowe Lotnisko w Hongkongu stanie się pierwszym, poza Chinami kontynentalnymi, które przywita chiński samolot COMAC C919. Zgodnie z ogłoszonym planem samoloty C919 i ARJ21 odwiedzą Hongkong w dniach od 12 do 17 grudnia. W tym okresie planowane są pokazy statyczne na Międzynarodowym Lotnisku w Hongkongu (HKG), a 16 grudnia samolot ma przeprowadzić pokazowy lot nad Zatoką Wiktorii.

Czytaj też: Chiny planują produkować 150 samolotów COMAC C919 rocznieChina Eastern Airlines

Jak informuje portal Simple Flying, to będzie pierwsza wizyta tego samolotu poza Chinami kontynentalnymi. Ostatni pokazowy lot nad Zatoką Wiktorii odbył się siedem lat temu podczas lotu pożegnalnego ostatniego samolotu Boeing 747 linii Cathay Pacific.

Victor Liu, dyrektor generalny Departamentu Lotnictwa Cywilnego Hongkongu, ujawnił, że urząd aktywnie uczestniczył w początkowych badaniach i rozwoju C919 i brał czynny udział w ocenie modelu chińskiej maszyny.

Kolejny COMAC trafi do China Eastern Airlines pod koniec roku 

ARJ21 to pierwszy niezależnie zaprojektowany i wyprodukowany w Chinach regionalny odrzutowiec z silnikiem turbośmigłowym. Wprowadzono go do użytku komercyjnego w 2016 roku, ale oficjalnie dostarczono go do pierwszego zagranicznego klienta, indonezyjskiej linii lotniczej TransNusa, dopiero w 2022 roku.

Z kolei samolot C919 to duża maszyna pasażerska, zaprojektowana, wyprodukowana i certyfikowana zgodnie z międzynarodowymi standardami. W grudniu ubiegłego roku chiński samolot został po raz pierwszy dostarczony do państwowej linii lotniczej China Eastern Airlines, a rozpoczął operacje komercyjne na początku tego roku.

Czytaj też: Jak będą wyglądać relacje handlowe Zachodu z Chinami? Ekonomiści podzieleni

Jak informuje portal Simple Flying, na ten moment COMAC dostarczył już dwa samoloty C919 liniom China Eastern Airlines, a doniesienia wskazują, że trzeci samolot zostanie dostarczony jeszcze w tym roku i również trafi do China Eastern Airlines. Chiny mają jednak ambitne plany jeśli chodzi o produkcję swojej rodzimej maszyny.

Chiny planują najdłuższy bezpośredni lot! Potrwa ponad 17 godzin!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button