PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceMagazyny

Deweloper z kolejną inwestycją pod Poznaniem! Najemcą gigant logistyki

Międzynarodowe Centrum Logistyczne DHL Parcel skoncentruje się głównie na obsłudze niemieckiego rynku

Panattoni ukończył nowe centrum logistyczne dla DHL Parcel. Położony w Robakowie obiekt o powierzchni około 32 000 m kw. aktualnie przechodzi proces certyfikacji BREEAM na najwyższym poziomie – Outstanding. To już trzecie przedsięwzięcie dewelopera w Polsce, które osiągnie tę klasyfikację w sektorze przemysłowym.

Panattoni wybudował centrum logistyczne dla DHL

Panattoni ukończył właśnie nowe centrum logistyczne, dedykowane DHL Parcel. Budynek został zrealizowany zgodnie z precyzyjnymi wymaganiami klienta. Dodatkowo, w odpowiedzi na rosnącą flotę pojazdów elektrycznych klienta, Panattoni dostarczyło 11 miejsc do ładowania pojazdów kurierskich i 13 dla samochodów osobowych. Międzynarodowe Centrum Logistyczne DHL Parcel skoncentruje się głównie na obsłudze niemieckiego rynku. DHL zamierza zatrudnić w nowym obiekcie 450 pracowników do końca przyszłego roku. Na obszarze około 32 000 m kw. planowane jest zautomatyzowane sortowanie paczek, a głównym elementem obiektu jest 3-poziomowy sorter. Dla obsługi procesów logistycznych dostępnych będzie 300 doków przeładunkowych.

Po raz kolejny Polska potwierdza ogromny potencjał jako hub obsługujący Europę Zachodnią z Niemcami na czele. Jednym z najatrakcyjniejszych w tym zakresie rynków jest Poznań wraz z okolicznymi miejscowościami. Cieszymy się, że nasze kolejne realizacje w regionie pozwalają z tego potencjału korzystać światowym gigantom i napędzać rozwój województwa wielkopolskiego. Inwestycja w Robakowie dla DHL Parcel to także kolejny krok w zielonej rewolucji zarówno branży nieruchomości przemysłowej, jak i logistycznej w Polsce. Obiekt jest w trakcie certyfikacji BREEAM na poziomie Outstanding, co potwierdza niezwykle wysoki standard współpracy Panattoni i Grupy DHL, a także zrozumienie obu stron wobec zmieniającego się rynku i chęć wyznaczania trendów w zrównoważonym budownictwie – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Czytaj też: Panattoni rozbuduje kompleks w Łodzi. Znamy już najemcę

W obiekcie dla DHL zainstalowano panele fotowoltaiczne o mocy 900 KWp. Dodatkowo, do podgrzewania hali wykorzystuje się pompy ciepła, które w pełni zaspokajają zapotrzebowanie na ciepło przez około 80 procent okresu grzewczego. W ramach projektu deweloperskiego wprowadzono zielone dachy na części biurowej, które zmniejszają straty ciepła i latem przyczyniają się do obniżenia kosztów klimatyzacji. Na dachu zastosowano roślinność, która absorbuje dwutlenek węgla i dodatkowo pomaga w redukcji emisji hałasu z urządzeń. Wprowadzono również środki mające na celu ograniczenie zużycia wody.

Wieloletnia współpraca

Centrum BTO dla DHL Parcel zostało wybudowany w Robakowie, niedaleko trasy S11, która w przyszłości połączy Koszalin z województwem śląskim. Panattoni aktywnie uczestniczyło w rozbudowie infrastruktury drogowej w okolicy, co przyczyniło się do zwiększenia atrakcyjności terenów inwestycyjnych. Lokalizacja inwestycji jest również strategiczna względem autostrady A2, oddalonej o mniej niż 20 km od centrum stolicy regionu. Wielkopolska, z populacją około 3,5 miliona mieszkańców, gwarantuje dostęp do potencjalnych pracowników.

Międzynarodowe Centrum Logistyczne to biznesowy gamechanger i inwestycja, która zmieni logistyczną mapę Polski. Będzie pomostem pomiędzy Polską, a rynkiem zagranicznym. Crossborder jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów handlu, a my konsekwentnie wzmacniamy swoją pozycję w tym obszarze logistyki. Zdecydowanie skrócimy czas dostawy paczek z zagranicy, operacje będą dostosowane do potrzeb naszych partnerów biznesowych co finalnie wpłynie również na jakość świadczenia usług dla klientów indywidualnych. To najnowocześniejsze, Międzynarodowe Centrum Logistyczne jest również gotowe do obsłużenia szczytu paczkowego. Jesteśmy świetnie przygotowani i mamy dużo większe możliwości obsługi pikowego wolumenu – wyjaśnia Arkadiusz Stasiak, wiceprezes ds. operacyjnych DHL Parcel.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Obiekt w Robakowie stanowi trzeci etap współpracy Panattoni i DHL w tym obszarze. W roku 2021 deweloper dostarczył dla firmy obiekt o powierzchni 105 000 m kw. w Żernikach, gdzie oddział Supply Chain obsługuje operacje dla dużego gracza w branży odzieżowej. W połowie 2022 roku oddano do użytku również obiekt BTO w Kostrzynie, położony 20 km od stolicy województwa, który pełni rolę centrum przeładunkowego dla przesyłek DHL Parcel. Ponadto Panattoni zrealizowało dla DHL dwa budynki w regionie Warszawy – w Pruszkowie oraz Radzyminie.

Panattoni powiększa park logistyczny. Będzie GIGANTYCZNY!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button