IntermodalnyMorskiTransport

Kanadyjski port Prince Rupert planuje potężne inwestycje

Port Prince Rupert planuje oddać nową infrastrukturę do użytku w trzecim kwartale 2026 roku

Port Prince Rupert dąży do zwiększenia zdolności przeładunkowej. Władze portu rozpoczęły budowę nowej infrastruktury logistycznej, która może znacząco zwiększyć zdolność kanadyjskiego portu do obsługi przeładunku towarów z wagonów kolejowych do kontenerów.

Port Prince Rupert przejdzie modernizację

Celem projektu Ridley Island Export Logistics (RIELP) jest rozwinięcie zdolności do obsługi przeładunku o wartości 400 000 TEU dla produktów rolnych, leśnych i żywic plastycznych. Projekt będzie również obejmować rozbudowę istniejącego Korytarza Kolejowego i Drogowego Ridley Island Road Rail Utility, który będzie w stanie obsługiwać składy o długości nawet 3 kilometrów i będzie miał bezpośredni dostęp do kanadyjskiej linii kolejowej CN. Infrastruktura będzie również miała dostęp do terminala kontenerowego Fairview oraz Korytarza łączącego Fairview z Ridley.

Czytaj też: Izraelskie porty odczuwają skutki ataku Hamasu. Brakuje towarów

Jak informuje portal FreightWaves,  port Prince Rupert planuje oddać nową infrastrukturę do użytku w trzecim kwartale 2026 roku. Projekt obejmuje pełną elektryfikację obiektów przeładunkowych i przyczyni się do zminimalizowania transportu ciężarowego oraz optymalizacji przewozów kolejowych, co z kolei przyczyni się do szerszych działań mających na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych w kanadyjskich łańcuchach dostaw eksportowych.

Rozwinięcie tego innowacyjnego projektu i wprowadzenie dużej zdolności logistyki eksportowej w Porcie znacząco poprawi konkurencyjność kanadyjskich eksporterów i otwiera nowy rozdział rozwoju intermodalnego w Prince Rupert. Wskazuje także na silne współdziałanie naszych partnerów korporacyjnych, rządowych i społecznych ze strategiczną wizją PRPA w zakresie wzrostu kanadyjskiego handlu – przekazał Shaun Stevenson, prezydent i CEO Prince Rupert, w komunikacie prasowym.

Projekt ma wielu sponsorów

Jak informuje portal FreightWaves, finansowanie projektu przekracza 540 milionów dolarów amerykańskich, a środki pochodzą z różnych źródeł, w tym PRPA, Ray-Mont Logistics, CN, rządu kanadyjskiego i rządu Kolumbii Brytyjskiej. Finansowanie w wysokości 64,8 miliona dolarów zostanie zapewnione ze środków Canada’s National Transportation Corridor Fund, a program Stronger BC prowincji dostarczy 5 milionów dolarów. Władze portu poinformowały, że istniejący tymczasowy obiekt przeładunku na wyspie Ridley potwierdził koncepcję przeładunku towarów eksportowych.

Czytaj też: Inflacja w USA spadła, a amerykańska gospodarka jest silna jak nigdy! To zasługa podaży

Ta inwestycja to świetna wiadomość dla pracowników, przedsiębiorstw i społeczności w całej prowincji, które zależą od silnego handlu i niezawodnego transportu towarów. W obliczu trudności wynikających z globalnych dynamik rynkowych, projekt taki jak ten przyczynia się do zwiększenia efektywności i odporności sieci transportowej i logistycznej Kolumbii Brytyjskiej – powiedział Rob Fleming, minister transportu i infrastruktury Kolumbii Brytyjskiej.

Handel elektroniczny zwiększa aktywność amerykańskich portów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button