E-commerce
Gorące newsy

Zalando wprowadza skanery ciała. Rewolucja czy przesada?

Funkcja jest obecnie dostępna w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Zalando wprowadza skanery ciała, które umożliwią klientom zamawianie ubrań w odpowiednim rozmiarze oraz zmniejszą liczbę zwrotów.

Zalando wprowadza do użytku skanery ciała

Platforma Zalando wprowadza skanery ciała, które umożliwiają klientom otrzymanie rekomendacji dotyczących rozmiarów ubrań na podstawie ich indywidualnych wymiarów ciała. Wystarczy zrobić dwie fotografie przy użyciu smartfona w dopasowanym ubraniu, aby określić wymiary ciała i pomóc klientom znaleźć odpowiednio dopasowane ubranie przy następnych zakupach. Firma twierdzi, że narzędzie jest nowością w branży, ponieważ żadna dotychczasowa podobna platforma nie oferuje takiej funkcji.

Czytaj też: Asystent mody Zalando oparty na ChatGPT: rewolucja w zakupach online?

Jak informuje portal Logistik Heute, funkcja jest obecnie dostępna w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Może być używana dla damskich górnych części ubrań, włącznie z kombinezonami, kurtkami, płaszczami i sukienkami. Zalando uznało bowiem, że szczególnie w tej kategorii jest trudno znaleźć odpowiedni rozmiar. W przyszłości funkcja ta ma być również wprowadzona w innych kategoriach i rynkach.

Wzmocnienie więzi z klientami ma dla nas ogromne znaczenie. Możliwość oferowania odpowiedniego dopasowania odgrywa przy tym istotną rolę. Wiemy, jak frustrujące jest oczekiwanie na artykuł i ostatecznie stwierdzenie, że ubranie na nas nie pasuje. Wprowadzając rekomendacje dotyczące rozmiarów na podstawie wymiarów ciała, pomagamy naszym klientom rozwiązać jedno z największych problemów branży modowej. Ponadto, ta funkcja wspiera naszych partnerów, pomagając im lepiej zrozumieć życzenia swoich klientów dotyczące rozmiaru i dopasowania ubrań – wyjaśnia Stacia Carr, Wiceprezes ds. Rozmiaru i Dopasowania w Zalando.

Co z ochroną prywatności?

Jak informuje portal Logistik Heute, firma zapewnia, że priorytetem jest dla niej ochrona prywatności. Pomiar indywidualnych wymiarów ciała zajmuje zaledwie chwilę. W międzyczasie oba zdjęcia są tymczasowo przechowywane na urządzeniu klienta i po zakończeniu procesu od razu usuwane.

Czytaj też: Eksperci nie dowierzają. Inflacja, wojna i kryzys, a ubóstwo w Polsce nie drgnęło?

Zalando podaje, że dzięki nowemu narzędziu udało się już zmniejszyć ilość zwrotów o dziesięć procent w porównaniu do artykułów bez porad dotyczących rozmiaru ubrania. Rekomendacje rozmiarów oparte na indywidualnych wymiarach ciała opierają się zarówno na technologii Zalando, jak i na technologii firmy Fision, szwajcarskiego dewelopera aplikacji do mobilnych pomiarów ciała, którą Zalando przejęło w 2020 roku.

Logistyka w e-commerce przeżywa poważny kryzys

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button