LotniczyTransport
Gorące newsy

Lotnisko w Pekinie zalane po powodzi! Rozpętał się chaos!

W dniu powodzi lotnisko w Pekinie zrealizowało tylko 53% zaplanowanych lotów

Intensywne opady deszczu w Pekinie spowodowały zalanie międzynarodowego lotniska w Daxing. Lotnisko w Pekinie zawiesiło wszystkie połączenia, co oczywiście spowodowało poważne zakłócenia w jego działalności. Kilkadziesiąt lotów zostało odwołanych także na międzynarodowym lotnisku Pekin Capital.

Lotnisko w Pekinie zalane po ulewach

Intensywne opady deszczu doprowadziły do zalania pasa startowego na międzynarodowym lotnisku w Daxing (PKX), co spowodowało zawieszenie wszystkich lotów na tym lotnisku. Dane pokazują, że w dniu powodzi lotnisko w Pekinie zrealizowało tylko 53% zaplanowanych lotów. Z powodu zalanych pasów startowych, linie lotnicze zostały zmuszone do unieruchomienia maszyn i odwołania lotów. Żadna z maszyn nie mogła wystartować z lotniska, a wszystkie samoloty, które były już w drodze do portu w chwili zalania, musiały skierować się na inne lotniska czy wrócić do miejsca początkowego.

Czytaj też: Ogromne pożary we Włoszech! Zamknięto lotnisko na Sycylii

Według danych z FlightRadar24.com, w poniedziałek, 31 lipca, z zaplanowanych 474 lotów, odbyło się tylko 253, co stanowi jedynie 53% zaplanowanych lotów. Jak informuje portal Simple Flying, również lotnisko Pekin Capital International (PEK) l doświadczyło częściowych problemów, z dziesiątkami odwołanych lotów. Tam sytuacja była jednak trochę lepsza i w porównaniu do Daxing, PEK obsłużyło 537 lotów z 599 zaplanowanych co stanowi niemal 90% całego rozkładu lotów.

Nowa Zelandia miała podobne problemy

Wcześniej w tym roku również w Nowej Zelandii na lotnisku Auckland (AKL) wystąpiły silne opady deszczu i powodzie, co skutkowało tym, że linie Air New Zealand musiały zapewnić alternatywne loty dla ponad 9 000 pasażerów. Z powodu pogody lotnisko było zmuszone do anulowania lub ograniczenia operacji przez około 37 godzin. Linia lotnicza zaoferowała 250 dolarów za noc zakwaterowania jako rekompensatę dla swoich klientów i umożliwiła większą elastyczność pasażerom, którzy chcieli przebukować lub anulować bilety.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Jak informuje portal Simple Flying, w tej konkretnej sytuacji linie lotnicze Emirates i American Airlines musiały odwołać swoje już rozpoczęte loty do Nowej Zelandii i skierować samoloty z powrotem do Dubaju i Dallas z powodu zawieszenia operacji na lotnisku w Auckland.

Stań w kolejce, by… nie stać w kolejce. Lotnisko Schiphol wprowadza zmiany

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button