PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Indyjski przewoźnik składa rekordowe zamówienie na nowe Airbusy

IndiGo wciąż ma prawie 500 zamówionych samolotów Airbusa z trzech poprzednich zakupów

Przewoźnik IndiGo potwierdził plotki i podczas trwającego Paris Air Show złożył rekordowe zamówienie na samoloty Airbus. Linia lotnicza zamówiła 500 samolotów z rodziny Airbus A320, co czyni to największym zamówieniem samolotów w historii. Łączny portfel zamówień przewoźnika wynosi teraz 1 330 maszyn.

IndiGo kupi nowe samoloty Airbus

Linia lotnicza już od dawna jest ważnym klientem Airbusa, kupując przez lata 830 samolotów z rodziny A320. IndiGo posiada wciąż około 500 niezrealizowanych zamówień, jednak najnowsze zamówienie na samoloty Airbus zwiększa portfel przewoźnika do czterocyfrowej sumy. Indyjskie linie zamówiły łącznie 1 330 samolotów, co stanowi wyzwanie nawet pomimo ambitnych planów przewoźnika. Jak informuje portal Simple Flying, zamówienie było przedmiotem plotek już na kilka dni przed pokazem w Paryżu i przewyższa rekordowe zamówienie złożone przez Air India w lutym tego roku o około 30 samolotów.

Trudno sobie wyobrazić, jak dumny jestem w tym momencie. Oczywiście w Airbusie jesteśmy niezwykle zadowoleni i dumni z tej współpracy, która przyniosła demokratyzację podróży lotniczych w Indiach. Jesteśmy niezwykle dumni z bardzo wysokiego poziomu uczciwości i efektywności, z jakim IndiGo prowadzi linię lotniczą i swoją flotę samolotów A320 i A321. Oczywiście, dzisiejszy dzień jest tylko kolejnym znaczącym momentem w relacji, która jest o wiele większa niż tylko transakcje dotyczące samolotów – wskazał w rozmowie z Le Bourget, Christian Scherer, główny dyrektor handlowy Airbusa.

Czytaj też: IndiGo i Tata Group duopolizują indyjski rynek lotniczy

Seria zamówień

IndiGo oczekuje, że międzynarodowy udział przewoźnika wzrośnie do prawie 30% w nadchodzących latach, ale nie podał konkretnych liczb dotyczących najnowszego zamówienia. Samoloty Airbus A321LR i A321XLR są dobrymi maszynami, które pomogą taniej linii lotniczej rozszerzyć swoją międzynarodową sieć. Sześćdziesiąt dziewięć z oczekujących zamówień IndiGo dotyczy A321XLR, które mają wejść do służby w przyszłym roku.

Jak wspomniano wcześniej, IndiGo wciąż ma prawie 500 zamówionych samolotów Airbusa z trzech poprzednich zakupów z lat 2011, 2014 i 2019. Jak informuje portal Simple Flying, wyłączając najnowsze ogromne zamówienie, tak wyglądają aktualne zamówienia i dostawy IndiGo:

Samolot Zamówiony Dostarczony Sprawny operacyjnie
A320ceo 100 100 21
A320neo 340 168 166
A321ceo 0 0 2
A321neo 390 85 85
Razem 830 353 274

IndiGo była jednym z wielu przewoźników, którzy złożyli zamówienie w pierwszym dniu tegorocznego Paris Air Show. Wcześniej tego dnia do swojego portfela zamówień trzy samoloty Airbus A350 dodało Air Mauritius. Z kolei arabska linia lotnicza flynas potwierdziła zamówienie na 30 samolotów z rodziny Airbus A320neo, w tym dziesięć A321XLR.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Linie IndiGo odnotowują najwyższe w historii przychody kwartalne

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button