LotniczyTransport
Gorące newsy

Pożary lasów w Kanadzie. FAA ogranicza operacje lotnicze 

Od kilku tygodni trwają liczne pożary w zachodniej Kanadzie, a teraz też na północnym wschodzie kraju

Dym z wielkich pożarów lasów w Kanadzie rozprzestrzenia się po kontynencie. Po „pomarańczowym” Nowym Jorku, chmury dymu rozprzestrzeniły się również nad pozostałą częścią wschodnich Stanów Zjednoczonych. Pożary w Kanadzie zagroziły również ruchowi samolotów, a Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) postanowiła ograniczyć operacje lotnicze na wschodnim wybrzeżu USA.

Pożary lasów w Kanadzie wpłynęły na lotnictwo

Przez pożary w Kanadzie, niebo nad Nowym Jorkiem jest pomarańczowe, a miejscami wręcz czerwone. Jak informuje portal Aero, również inne duże miasta na wschodnim wybrzeżu, takie jak Filadelfia i Waszyngton, zostały otoczone dymem pochodzącym z pożarów kanadyjskich lasów. Co jednak ciekawe, skutki pożarów były odczuwalne również w miastach na zachodzie, takich jak Detroit i Baltimore.

Ze względu na ograniczoną widoczność na lotniskach, FAA postanowiła ograniczyć operacje lotnicze na wschodnie wybrzeże USA. Jak poinformowała FAA, loty do Nowego Jorku LaGuardia są średnio opóźniane o 54 minuty. Czasami agencja całkowicie blokowała niektóre połączenia lotnicze z północno-wschodnich USA do LaGuardia i Filadelfii.

W zależności od dalszego rozwoju sytuacji, mogą zostać wprowadzone ograniczenia w ruchu lotniczym również w stolicy USA, Waszyngtonie, oraz w Charlotte – poinformowała FAA.

Czytaj też: Katastrofa mostu w Bihar w Indiach. Runęła budowla za 200 mln dolarów

Czerwony Nowy Jork

W czwartek w Nowym Jorku w powietrzu nadal unosił się smród spalenizny, powodując podrażnienia oczy i dróg oddechowych, a u wielu osób również ból głowy. Jednak chmury dymu nie były już tak gęste jak w środę, gdy eksperci mówili o „bardzo niebezpiecznej” jakości powietrza. Gubernator stanu Nowy Jork, Kathy Hochul, mówiła o „kryzysie awaryjnym” i rozpoczęła dystrybucję miliona maseczek ochronnych na nos i usta. Jak informuje portal Aero, z powodu dymu ruch lotniczy był znacznie ograniczony.

Od kilku tygodni trwają liczne pożary w zachodniej Kanadzie, a teraz także na północnym wschodzie kraju. Według informacji z Białego Domu, prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden rozmawiał w środę z premierem Kanady, Justinem Trudeau, i zaoferował dodatkowe wsparcie w walce z katastrofą.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Chiny odmawiają Rosji dostaw części samolotów. Szykuje się katastrofa?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button