LotniczyTransport
Gorące newsy

Riyadh Air ujawnił malowanie nowego Dreamlinera i zrobił wrażenie 

Riyadh Air ma już 39 zamówień i 33 dodatkowe opcje zakupu na ten typ maszyny

Nowy saudyjski przewoźnik Riyadh Air zaprezentował malowanie pierwszego z dwóch samolotów Boeing 787-9 Dreamliner. Maszyna, która jeszcze nie obsługuje pasażerów, jest pierwszą we flocie nowej linii lotniczej.

Nowy samolot Riyadh Air ma unikatowe malowanie

Saudyjski startup Riyadh Air przedstawił malowanie swojego pierwszego samolotu Boeing 787 Dreamliner. Jak informuje portal Simple Flying, samolot zarejestrowany jako N8572C jest pierwszym we flocie przewoźnika i został po raz pierwszy zaprezentowany publicznie. Riyadh Air ma już 39 zamówień i 33 dodatkowe opcje zakupu na ten typ maszyny.

Riyadh Air

Riyadh Air twierdzi, że wzór malowania to „doskonałe połączenie nowoczesnej technologii i ponadczasowej elegancji”. Główne schematy kolorystyczne to lawenda i niebieski. Lawenda, która jest rodzima dla Arabii Saudyjskiej, symbolizuje gościnność, a Rząd używa lawendy w ceremoniach i oficjalnych celach.

Na samolocie znajduje się kilka standardowych elementów. Należą do nich duże, pogrubione białe litery „RIYADH AIR” umieszczone na kadłubie oraz logo linii lotniczych na ogonie i silnikach. Logiem przewoźnika jest okno samolotowe, symbolizujące cel linii lotniczych, jakim jest „bycie oknem Arabii Saudyjskiej na świat”. Z kolei stylizowana litera „R” ma przypominać skrzydła ptaków w locie.

Riyadh Air

Czytaj też: Antonow przeprowadza ocenę uszkodzeń An-225 Mriya

Nowy przewoźnik namiesza w branży?

Linie lotnicze bardzo starannie dobierają swoje malowanie, ponieważ jest to element ich marki, który najbardziej wpada w pamięć ich klientom. Podczas gdy większość linii lotniczych ma biały kadłub z pogrubionymi literami i malowidłami na ogonie, unikalne i nowoczesne malowanie linii Riyadh mocno się wyróżnia.

Riyadh Air
Riyadh Air

Jak informuje portal Simple Flying, Riyadh Air planuje kontynuować rozwój swojej floty opartej wyłącznie na samolotach Boeing 787-9. W marcu linie lotnicze ogłosiły zamówienie na 39 samolotów Dreamliner, z opcją na dodatkowe 33 maszyny, i obecnie finalizują zamówienie na samoloty wąskokadłubowe. Pod koniec tego miesiąca przewoźnik zaprezentuje swoje nowe malowanie na samolocie Boeing 787 podczas targów lotniczych w Paryżu.

Riyadh Air

W marcu saudyjski rząd zaprezentował nową linię lotniczą jako część planu inwestycyjnego Wizja 2030. Riyadh Air stanie na czele krajowego lotnictwa, dzięki strategicznemu położeniu Arabii Saudyjskiej jako węzła łączącego Afrykę, Azję i Europę. Przewoźnik planuje połączyć Arabię Saudyjską z 100 destynacjami do roku 2030. Linie lotnicze, będące własnością Narodowego Funduszu Inwestycyjnego, mają zamiar rozpocząć działalność komercyjną na początku 2025 roku.

Riyadh Air

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Nowy saudyjski przewoźnik kupuje ponad 150 Boeingów!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button