LotniczyTransport

British Airways wraca do Pekinu po 3 latach! Nowa normalność?

Wraz z innym brytyjskim przewoźnikiem Virgin Atlantic, British Airways powróciło do Chin w lutym tego roku

Po przerwie spowodowanej pandemią British Airways wraca do Pekinu. Po trzyletniej przerwie przewoźnik wznowił bezpośrednie połączenia między Londynem a stolicą Chin, oferując cztery loty w tygodniu.

British Airways wraca do Pekinu po pandemii

Po ponad trzech latach British Airways wraca do Pekinu. Bezpośrednie połączenia przewoźnika zostały zawieszone w styczniu 2020 roku z powodu pandemii. Jednak usługi do stolicy Chin zostały wreszcie wznowione, a pierwszy lot między lotniskiem Heathrow w Londynie (LHR) a lotniskiem Daxang w Pekinie (PKX) przebiegł bez przeszkód. Jak informuje portal Simple Flying, wznowienie połączeń między tymi dwoma miastami przywraca pozycję linii lotniczej jako jedynej brytyjskiej firmy obsługującej bezpośrednie połączenia między Pekinem a Wielką Brytanią. British Airways rozpoczęło obsługę połączeń między Londynem a Pekinem prawie 43 lata temu, początkowo uruchamiając usługi między tymi dwoma miastami w listopadzie 1980 roku.

Połączenia będą realizowane cztery razy w tygodniu  Samoloty będą wylatywać z Londynu w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty pod numerem lotu BA89. Planowany czas wylotu z Heathrow to 15:05, a przylot do Pekinu następnego dnia planowany jest na 09:35. Loty powrotne do Londynu odbywać się będą z lotniska Daxing we wtorki, środy, piątki i niedziele. Lot BA88 z Pekinu zaplanowany jest na 11:20, a lądowanie na Heathrow o 17:20 tego samego dnia.

Według danych z Flightradar24, pierwszy lot po przerwie został obsłużony przez Boeinga 777-200ER o numerze rejestracyjnym G-YMMR, który posiadał zmodyfikowaną malaturę British Airways/OneWorld. Czas lotu wyniósł 11 godzin i 24 minuty. Lot powrotny zajął 12 godzin i 41 minut.

Czytaj też: British Airways i Virgin Atlantic wracają do Chin po 3 latach

Ważny punkt na mapie

Jak informuje portal Simple Flying, wraz z innym brytyjskim przewoźnikiem Virgin Atlantic, British Airways powróciło do Chin w lutym tego roku, oferując początkowo loty między Londynem a Szanghajem.

Wznowienie jednego z naszych najważniejszych połączeń po ponad trzech latach to długo wyczekiwany moment dla nas wszystkich w British Airways. Po udanym wznowieniu lotów między Szanghajem a Londynem w kwietniu, cieszymy się, że możemy wrócić także do Pekinu, ponownie łącząc rodziny i przyjaciół oraz ułatwiając podróże międzynarodowe dla studentów i biznesu. Z niecierpliwością oczekujemy na współpracę z naszym partnerem biznesowym, China Southern, aby zapewnić szersze opcje tranzytu i różnorodne korzyści dla naszych klientów w Chinach i Wielkiej Brytanii – stwierdził Louise Street, Dyrektor British Airways ds. Portów Lotniczych.

Lotnisko Daxang jest drugim międzynarodowym lotniskiem w Pekinie po Międzynarodowym Lotnisku Beijing Capital (PEK) i zostało otwarte we wrześniu 2019 roku, tuż przed rozpoczęciem pandemii COVID-19. W październiku 2019 roku British Airways była pierwszą międzynarodową linią lotniczą, która przeniosła operacje z istniejącego lotniska w Pekinie do nowego obiektu. Pasażerowie przylatujący do Daxing korzystają z nowoczesnych udogodnień, w tym z szybkiego połączenia kolejowego do centrum miasta.

Oba międzynarodowe lotniska obsługujące stolicę Chin oferują więcej miejsc w rozkładzie lotów na usługi komercyjne niż najbardziej prestiżowe lotnisko w kraju, Guangzhou (CAN). Według danych z Cirium, w pierwszym kwartale tego roku łączna liczba miejsc w rozkładzie lotów na lotniskach w Pekinie wyniosła 16,9 miliona w porównaniu do 15,1 miliona miejsc oferowanych w Guangzhou.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

British Airways wznowi codzienne loty z Londynu do Tokio

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button