LotniczyTransport

Młoda linia lotnicza kupuje starego Airbusa. To jej pierwszy samolot

To pierwsza maszyna we flocie młodego brytyjskiego przewoźnika

Nowe linie Global Airlines dodały do swojej floty samolot Airbus A380. To pierwsza maszyna we flocie młodego brytyjskiego przewoźnika, który rozpocznie działalność dopiero na początku przyszłego roku.

Global Airlines kupiły samolot Airbus A380

Wiosną przyszłego roku nowy przewoźnik Global Airlines wkroczy na rynek lotów transatlantyckich, i to od razu z użyciem samolotu Airbus A380. Młoda i jeszcze szerzej nieznana brytyjska linia lotnicza ogłosiła nabycie pierwszego A380 od Doric Aviation, a kolejne trzy maszyny mają się dołączyć do jej floty już wkrótce.

Klienci nie stoją w kolejce po używane samoloty Airbus A380. W firmie inwestycyjnej Doric są zadowoleni z tej transakcji, która przyniesie dochód w milionach. Jesteśmy dumni, że możemy przekazać ten piękny samolot nowej linii lotniczej, która wkrótce rozpocznie działalność. Jesteśmy również pewni, że w niedalekiej przyszłości Global Airlines nabywać będzie kolejne samoloty A380 – powiedziała Sibylle Paehler, dyrektor generalna Doric.

Jak informuje portal Aero, szef nowej linii lotniczej James Asquith ma zdecydowane plany co do rozbudowy floty. Po pierwszym A380 mają nastąpić trzy kolejne dostawy. Prawdopodobnie cała zamówiona flota składa się z samolotów należących wcześniej do Singapore Airlines, na to wskazuje przynajmniej liczba 471 miejsc na pokładzie, o której wspomina Global Airlines na swojej stronie internetowej.

To, że nie wynajmujemy naszych samolotów, tylko je kupujemy, pokazuje, że od pierwszego dnia stawiamy na finansową stabilność i odporność – powiedział Asquith.

Czytaj też: Lufthansa odbiera 600. samolot Airbus. Otrzyma inne malowanie

Czym są Global Airlines?

Niewiele wiadomo o Global Airlines i planach dotyczących A380. Jednak Asquith zamierza przedstawić sieć połączeń jeszcze latem i oferować loty transatlantyckie od wiosny przyszłego roku. Jak informuje portal Aero, sam Asquith jest odpowiedzialny za platformę wynajmu domów wakacyjnych o nazwie Holiday Swap. Global Airlines jest powiązane z Holiday Swap jako spółka zależna.

Wspaniale jest odsłonić pierwszy samolot w naszej flocie, zakupiony od Doric Aviation. Ten kultowy samolot symbolizuje nasze zaangażowanie w zapewnianie naszym pasażerom niezrównanego luksusu, komfortu i innowacji. Dołącz do nas, gdy wkraczamy w nową erę lotnictwa, redefiniując sposób podróżowania po świecie. Odkryj „Najlepszy sposób na latanie” z Global Airlines — mówi założyciel i dyrektor generalny, James Asquith na Twitterze.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo Photo of Obserwator Gospodarczy

IndiGo i Tata Group duopolizują indyjski rynek lotniczy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button